REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

„MARVEL Future Fight” to najlepsza darmowa gra dla Androida i iOS z super-bohaterami

Z wielkim sentymentem wspinam gry z serii Marvel Heroes. Mieszanina akcji i cRPG była doskonałym połączeniem, które zdawało egzamin na komputerach osobistych oraz przenośnych konsolach. „MARVEL Future Fight” to aplikacja właśnie tego typu, przerobiona przez model Free2Play i zarazę mikro-transakcji. O dziwo, efekt końcowy jest bardzo dobry.

04.05.2015
17:48
„MARVEL Future Fight” to najlepsza darmowa gra dla Androida i iOS z super-bohaterami
REKLAMA
REKLAMA
MARVEL Future Fight 1

Pierwsze wrażenie jest naprawdę pozytywne. Po uruchomieniu „MARVEL Future Fight” poraziła mnie jakość warstwy graficznej. Na ekranie Note 4 aplikacja wygląda po prostu obłędnie. Modele postaci budzą olbrzymie uznanie, podobnie jak wszelkie graficzne wodotryski związane z coraz bardziej wymyślnymi atakami zamaskowanych herosów.

W „MARVEL Future Fight” dzieje się naprawdę dużo. Mimo tego płynność rozgrywki nie spada nawet na moment.

Wzorem gier z serii Marvel Heroes, drużyna gracza walczy z przytłaczającą ilością przeciwników, dosłownie wyrąbując sobie drogę do końcowego bossa lokacji. Klasyka dungeon-crawlerów, którą doskonale znamy z takich gier jak Torchlight czy Diablo. Tutaj i tutaj mamy punkty doświadczenia, rozwój postaci i specjalne umiejętności.

Niestety, w „MARVEL Future Fight” nie pokierujemy całą drużyną jednocześnie. Jesteśmy zmuszeni do przełączania się między aktywnymi herosami. W początkowej fazie zabawy nie jest to konieczne, ale później skuteczne wykorzystanie wszystkich członków ekipy jest jedyną drogą do pokonania bardziej wymagających przeciwników.

Super-bohaterów, niczym pokemony, kolekcjonujemy przechodząc kampanię bądź wydając prawdziwe pieniądze.

Chyba nikogo nie zdziwi, że w „darmowym” „MARVEL Future Fight” ci najlepsi zamaskowani bohaterowie nie są od razu dostępni. Można ich zwerbować za prawdziwe pieniądze. Te pomagają nie tylko przy procesie rekrutacji, ale w praktycznie każdym obszarze rozgrywki.

Zdaje się, że nie ma rzeczy, której nie mógłbyś kupić w „MARVEL Future Fight” za realną gotówkę. Poziomy doświadczenia, ulepszenia dla postaci, surowce, nowi bohaterowie – jest tutaj wszystko. Mimo tego rozgrywka wydaje się być odpowiednio zbalansowana. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, po kilku godzinach zabawy nie natrafiłem na żaden szklany sufit.

MARVEL Future Fight 2
REKLAMA

Przyznam, że jestem naprawdę zdziwiony. Pomimo żebrania przez twórców na absolutnie każdym kroku, w „MARVEL Future Fight” gra się naprawdę przyjemnie. Ba, to najlepsza darmowa aplikacja z super-bohaterami Marvela, jaką nosiłem w kieszeni spodni. Trochę ich się już z kolei zebrało w zbiorach Google Play.

Świetna grafika, satysfakcjonująca, chociaż monotonna rozgrywka, codzienne i tygodniowe wyzwania, do tego mnóstwo uwielbianych bohaterów z filmów i komiksów – prosty, ale skuteczny przepis na sukces. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko alternatywnej edycji, którą można by było kupić za kilka złotych. Tak czy inaczej – naprawdę warto dać „MARVEL Future Fight” szansę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA