REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Aplikacja rapera Maty jest niespodziewanym hitem. O co chodzi?

Nie minął nawet tydzień, a nowa aplikacja Maty wspięła się już na 1. miejsce w sklepie App Store. Raper poinformował, że w kilka dni od premiery Cannabe została zainstalowana przez kilkudziesięciu tysięcy użytkowników.

25.04.2024
14:04
mata cannabe aplikacja top app store
REKLAMA

20 kwietnia (4/20) Mata wraz ze swoją Fundacją 420 wystartował z nową aplikacją. Jak czytamy w opisie na Instagramie, Cannabe to "pionierskie cyfrowe narzędzie do samokontroli używania i pogłębiania wiedzy o konopiach oparte o algorytmy AI". Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy wprowadzić dane, by otrzymać informację zwrotną na temat tego, czy palenie marihuany jest bezpieczne, czy może warto ograniczyć używkę i porozmawiać ze specjalistą.

REKLAMA

Jako fundacja stoimy na stanowisku, że skuteczna droga do depenalizacji jest możliwa tylko przez działania merytoryczne. Musimy dostarczać rozwiązania, które rozwieją obawy podnoszone przez kolejne władze. Te najczęstsze to brak wiedzy i edukacji społecznej, mogący skutkować ryzykownym używaniem. Dziś prezentujemy jedno z kilku rozwiązań na ten problem, a pozostałe będziemy dostarczać regularnie, aż nadejdzie stosowny moment, żeby temat depenalizacji był przedyskutowany w sejmie

- pisze Fundacja 420.

Przy aplikacji Cannabe pracowali światowej klasy naukowcy z firmy RiskSense, której inwestorem został Michał "Mata" Matczak. Twórcy podkreślają, że aplikacja jest darmowa, natomiast wprowadzane do niej dane pozostają bezpieczne i anonimowe.

Sukces aplikacji Maty. Cannabe na 1. miejscu w sklepie App Store

Wczoraj na profilu Maty na portalu X pojawiła się informacja, że Cannabe po zaledwie kilku dniach od premiery osiąga swoje pierwsze sukcesy - okazało się, że aplikacja zajęła 1. miejsce w rankingu TOP aplikacji App Store w kategorii Zdrowie i fitness i pobrało ją już kilkadziesiąt tysięcy użytkowników:

Cannabe - debiut na 1. miejscu w App Store (kat. Zdrowie i fitness) i kilkadziesiąt tys. użytkowników w parę dni. Po pierwszych update'ach aplikacja wygląda obiecująco, a w przyszłości może być użyta w klinikach jako wsparcie przy innych, bardziej szkodliwych substancjach jak. np alkohol, czy stymulanty lub opioidy. Tym ruchem chcemy ograniczyć ryzyko uzależnień w Polsce i na świecie, a także pokazać, że skoro konopie da się stosować też odpowiedzialnie, to dlaczego karać za ich posiadanie tak surowo, kiedy wódkę w ogromnych ilościach można łatwo kupić w co drugim sklepie?

- pisze Mata.

Zainteresowanie aplikacją okazało się tak ogromne, że pojawiły się problemy z przepustowością serwerów. Za sprawą trzech aktualizacji wszystko zostało jednak rozwiązane: "Po trzech aktualizacjach wszystko działa już bez problemów, więc zachęcamy do dalszego testowania i wystawiania opinii, a także dziękujemy za zaufanie i próbę świadomego podejścia do relacji z używką" - czytamy we wpisie Fundacji 420. Mata, informując o świetnym starcie Cannabe, zapowiedział także, że już niebawem działania jego fundacji mają dostarczyć rządzącym argumenty za depenalizacją posiadania konopi na własny użytek.

Aplikacja Maty
REKLAMA

O Macie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA