REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Metallica zagrała przebój zespołu Maanam na koncercie na PGE Narodowym

Zespół Metallica zaskoczył fanów podczas niedzielnego koncertu w Warszawie. Uczestnicy drugiego występu kultowej grupy mieli bowiem okazję wysłuchać jeden z polskich przebojów w wykonaniu muzyków, co z pewnością było niemałą niespodzianką - na PGE Narodowym rozbrzmiał znany kawałek z repertuaru Maanam.

08.07.2024
9:56
metallica maanam kocham cie kochanie moje
REKLAMA

Pod koniec kwietnia 2023 r. Metallica wyruszyła w trasę koncertową M72 World Tour promującą album "72 Seasons", która planowo ma zakończyć się pod koniec września 2024 r. Jednym z przystanków na trasie była również Polska - zespół zawitał do Warszawy, gdzie wystąpił na PGE Narodowym 5 i 7 lipca. Były to kolejno 12. i 13. koncert dla polskich fanów, a obydwa występy zgromadziły na stadionie ponad 160 tys. fanów. Nie obyło się bez niespodzianek.

REKLAMA

Metallica zagrała "Kocham cię, kochanie moje" na PGE Narodowym

Na obu koncertach Metalliki nie zabrakło nie tylko emocji i największych hitów zespołu, ale również polskich akcentów. Pierwszego dnia Robert Trujillo i Kirk Hammett zaimprowizowali boogie o tytule "Back In Warsaw", natomiast podczas niedzielnego koncertu w PGE Narodowym rozbrzmiał kawałek z repertuaru Maanam "Kocham cię, kochanie moje". Został on niemal perfekcyjnie zagrany i, co ważniejsze, zaśpiewany.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy grupa zdecydowała się na zaakcentowanie swojego pobytu w Polsce. W 2018 r., kiedy Metallica pojawiła się na koncercie w Krakowie, fani mieli okazję bawić się do utworu "Wehikuł czasu" zespołu Dżem, natomiast rok później w Warszawie grupa postanowiła podjąć się wykonania piosenki "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

Gdy szykowaliśmy się z Robem do naszego występu w Polsce, braliśmy pod uwagę utwór brzmiący jak country rock. Outlaws, The Allman Brothers Band, tego typu sprawy... Korzenny country rock. Dali nam do wyboru listę i stwierdziliśmy: "O, to będzie fajna rzecz!". Bardzo energetyczna i natychmiast rozpoznawalna przez ludzi, dlatego ją wybraliśmy

- wspominał w 2018 r. Kirk Hammett.

O zespole Metallica czytaj w Spider's Web:

REKLAMA

Koncerty w Polsce były przedostatnim przystankiem Metalliki w Europie. 12 i 14 lipca James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo wystąpią dla fanów w Madrycie, a w sierpniu wrócą do Stanów Zjednoczonych. M72 World Tour zakończy się 29 września - ostatni koncert zespołu odbędzie się w Meksyku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA