REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hitowa animacja Disneya dostanie sequel. "Vaiana 2" jeszcze w tym roku

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Niespodziewanie pojawiła się informacja, że "Vaiana" dostanie kontynuację, która pojawi się w kinach jeszcze w tym roku. Wraz z ogłoszeniem sequelu kultowej animacji, Disney zapowiedział premiery jeszcze dwóch hitowych produkcji.

08.02.2024
9:11
moana 2 premiera disney
REKLAMA

Nominacje do Oscara, Złotych Globów i nagrody BAFTA - w 2016 r. "Vaiana" zachwyciła wszystkich widzów. Animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, pragnąc dokończyć dzieła swoich przodów, wyrusza na niebezpieczną misję wraz z półbogiem Mauim, stała się wówczas hitem, a świadczą o tym również wyniki box office'u - produkcja zarobiła na świecie ponad 643 mln dol. Teraz wiadomo już, że historia o Vaianie będzie miała swoją kontynuację i niebawem pojawi się w kinach, co potwierdził CEO Disneya - Bob Iger.

REKLAMA

Kiedy premiera filmu "Vaiana 2"? Disney podał konkretną datę

O sequelu "Vaiany" rozmawiano w kontekście nowej strategii franczyzowej, która może nieco podreperować finanse Disneya. W ostatnich latach zadebiutowały bowiem produkcje, które poradziły sobie nieco słabiej - wśród nich "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", "The Marvels" czy animacje "Buzz Astral" i "Dziwny świat". W efekcie zadecydowano o postawieniu na pewniak i postawiono na "Vaianę".

Disney: teaser animacji "Vaiana2"

Bob Iger zdradził, że zanim kontynuacja "Vaiany" stała się filmem, rozważano także stworzenie serialu. Jednak przez wzgląd na to, jak została przyjęta pierwsza część, a także fakt, iż po tylu latach widzowie wracają do niej z sentymentem (w 2023 r. "Vaiana" oglądano na platformie Disney+ przez 1 mld minut), zdecydowano się na pełnometrażową produkcję. "Byliśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy i wiedzieliśmy, że to zasługuje na kinową premierę" - stwierdził Iger.

CEO Disneya zapowiedział, że oprócz "Vaiany", która zadebiutuje w kinach 27 listopada 2024 r. (Dwayne Johnson i Auli'i Cravalho mają użyczyć swoich głosów ponownie), na dużych ekranach zobaczymy także "Zwierzogród 2" - premiera produkcji o szczwanym lisie Nicku Bajerze oraz króliczej policjantce Judy Hops zaplanowana jest na 26 listopada 2025 r.

O animacjach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA