REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najbardziej wciągające seriale. Od tych produkcji nie da się oderwać

Są takie seriale, od których nie da się oderwać. Choćby trzeba było wstawać do pracy, choćby trzeba było robić lekcje do szkoły, przy każdym z tych seriali powiesz do siebie: „no to jeszcze jeden odcinek”. Zebraliśmy najbardziej wciągające seriale, które znajdziesz na Netfliksie, HBO Max, Prime Video, Disney+ i Apple TV+.

26.11.2023
14:07
najbardziej wciagajace seriale
REKLAMA

Niniejsza lista to zbiór najbardziej wciągających seriali. Muszę jednak zaznaczyć, że jest to lista w pewnym sensie osobista, bo wybrałem takie produkcje, które mnie samego bardzo wciągnęły. Staram się je jednak dobierać tak, aby wyróżniała je dobra i zaskakująca fabuła, która sprawia, iż w odejście od telewizora trzeba włożyć niemało wysiłku.  

REKLAMA

Spis treści:

Najbardziej wciągające seriale: Dark

Nie da się od tego serialu nie zacząć, bo bez dwóch zdań jest to produkcja, od której nie da się oderwać. A nawet nie wolno! Dlaczego? Powód jest bardzo prozaiczny – serial jest piekielnie skomplikowany. Fabuła zabiera nas do Winden, małego miasteczka gdzieś w Niemczech. Tam poznajemy losy kilku rodzin, które stają w obliczu zaginięcia młodego członka społeczności. Niedługo później jasne dla widza staje się, że dziecko nie zostało porwane, ale… cofnęło się w czasie. I choć może brzmi to trochę banalnie, to serial jest tak złożony i misternie skonstruowany, że bez bardzo uważnego oglądania (a niektórzy koledzy z redakcji robili sobie notatki) można się pogubić. Jednocześnie to serial, który wciąga od pierwszej do ostatniej minuty, choć te końcowe nie są tak dobre jak premierowy sezon.

Serial obejrzycie w serwisie Netflix.

Stranger Things

Najbardziej wciągające seriale

Nie da się ukryć, że „Stranger Things” to serial nieidealny. Ma swoje kłopoty, głupotki, bywa nierówny (zwłaszcza w 2. Sezonie). Nie da się mu jednak odmówić uroku i tego magnetyzmu, który sprawia, że przygody kilku chłopców (i dziewcząt, rzecz jasna) śledzi się z zapartym tchem. Zwłaszcza że akcja osadzona w latach 80 i mocno nerdowski nastrój nadają serialowi unikalnego, ciepłego klimatu. Co ważne, serial bardzo elegancko eksploruje teorie spiskowe i porusza się w dość banalnej w gruncie rzeczy fabule, ale robi to tak uroczo, że od produkcji trudno się oderwać.

Serial dostępny jest w serwisie Netflix.

Na Spider's Web piszemy o najbardziej wciągających serialach i filmach:

Ostre przedmioty

Ten serial z 2018 roku to w mojej opinii jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat. Nie chodzi już nawet o samą zagadkę i jej rozwiązanie (a to ostatnie jest naprawdę brawurowe). Siła „Ostrych przedmiotów” kryje się bowiem w niepokojącym nastroju. To jednak przede wszystkim opowieść psychologiczna, w której brutalne morderstwa tworzą raczej tło do rodzinnego dramatu. Główna bohaterka (grana przez Amy Adams) wraca do swojej rodzinnej miejscowości i musi zmierzyć się ze swoją wyjątkowo tragiczną przeszłością, toksyczną matką, a także bólem, który został jej zadany przez lokalną społeczność. Świetna, gęsta opowieść, od której trudno się oderwać.

Invincible

Najbardziej wciągające seriale

Bez tej animacji niniejsza lista nie byłaby pełna. Bez dwóch zdań to jedna z najciekawszych propozycji o superbohaterach, głównie dlatego, że to nie super mocne są w niej najważniejsze. To opowieść, która nie tylko dekonstruuje superbohaterski gatunek, ale również wyciąga z niego to, o czym zapomniało MCU, DCEU i cała reszta wielkich franczyz – czyli fakt, że opowiadane historie nie powinny ograniczać się do jednej sprawdzonej formuły. „Invincible” potrafi bawić się konwencją, zaskakiwać i przede wszystkim przekraczać granice. Punkt wyjścia opowieści jest prosty: młody chłopak, który jest synem kogoś na kształt Supermana, odkrywa swoje supermoce. Pewnego dnia jednak będzie musiał skonfrontować się ze sobą i odkryć, że otrzymana siła i wytrzymałość nie definiują jego losu. Ten udany miks teen dramy, produkcji superbohaterskiej i dramatu jest tak uzależniający, że trudno się od niego oderwać.

Produkcja dostępna jest na Prime Video

Dom z papieru

Ile to już powiedziano o tym serialu? Że z logiką to u niego na bakier, że stosuje tanie chwyty narracyjne, że poza łatwym zadowalaniem widzów nie ma nic do zaoferowania. Wszystko to mówiono i może jest nawet w tym ziarno prawdy. Fakty są jednak takie, że hiszpański serial o napadzie na mennicę to tytuł naprawdę wciągający. Jego fabuła trzeszczy w szwach, ale tylko dlatego, że akcja pędzi na złamanie karku. Przy okazji ma naprawdę fajnych, żywych bohaterów, którym nie można odmówić magnetyzmu. Warto obejrzeć (choć pewnie raczej obejrzycie ciągiem), choćby dlatego, że pod koniec 2023 roku wychodzi „Berlin”, czyli spin-off „Domu z papieru”.

Serial dostępny jest na Netfliksie.

Ted Lasso

Najbardziej wciągające seriale

Takie seriale zdarzają się raz na sto lat… To oczywiście nieprawda, ale „Ted Lasso” jest naprawdę wyjątkowy. Produkcja opowiada o trenerze brytyjskiej drużyny piłkarskiej, który uważa, że znajomość zasad tego sportu nie jest wcale niezbędna do tego, aby prowadzić drużynę. Jego zdaniem bardziej liczy się nastawienie i pozytywne emocje. Ta produkcja jest tak ciepła i przyjemna, że aż uzależniająca.

Serial dostępny jest na Apple TV+.

REKLAMA

The Sinner

W Polsce 1. sezon został przetłumaczony jako „Grzesznica”, choć nie jest to najlepsze tłumaczenie. Każda seria tej kryminalnej produkcji opowiada o innym mordercy, którego tropi detektyw Harry Ambrose. To on łączy wszystkie sprawy, choć niekoniecznie jest tu główną postacią. „The Sinner” pokazuje bowiem swoich morderców z gigantyczną z gigantyczną, czasem nawet przesadną, empatią. Takie zabieg sprawia, że tajemnicą, którą trzeba odkryć, nie jest, kto zabił, ale dlaczego to zrobił. Serial potrafi naprawdę skutecznie przyspawać widza do ekranu.

Serial dostępny jest w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA