REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Użytkownicy wybrali najlepszą platformę streamingową. Nie, to nie Netflix

Platformy streamingowe coraz to inwestują w nowe treści, usprawniają swoje aplikacje i algorytmy, aby utrzymać dotychczasowych i zdobyć nowych użytkowników. Która z usług oferujących treści na żądanie jest aktualnie najlepsza? Subskrybenci zdecydowali. Netflix nie jest nawet w pierwszej piątce!

05.10.2023
16:19
streaming badanie najlepszy netflix hbo max
REKLAMA

Streamingowe wojny nie są co prawda już tak zacięte, jak jeszcze parę lat temu, ale platformy wciąż nie odpuszczają i konkurują o uwagę użytkowników z całego świata. Najwięksi gracze próbują wyznaczać trendy na tym ciągle dynamicznie zmieniającym się rynku. Której usłudze wychodzi to najlepiej? Ilościowo wygrywa oczywiście Netflix.

Netflix wyprzedza konkurencję pod względem liczby użytkowników, którym od dłuższego czasu narzuca zakaz współdzielenia kont (za chwilę w jego ślady pójdzie Disney+). Co jednak ciekawe najpotężniejsza armia subskrybentów, wcale nie oznacza, że z korzystania z platformy wszyscy są zadowoleni. Amerykanie spoglądają na nią bardzo krytycznie.

REKLAMA

Więcej o rynku platform streamingowych poczytasz w artykułach na Spider's Web:

Najlepsza platforma streamingowa - jak nie Netflix, to co?

Whip Media po raz piąty zrobiło badanie na temat rynku streamingowego w USA, w lipcu tego roku przeprowadzając ankietę wśród 2011 dorosłych Amerykanów. Podpytali ich o jakość treści prezentowanych na dostępnych platformach i wrażeń z użytkowania danych usług. W ogólnym rozrachunku Netflix znalazł się dopiero na szóstej pozycji (trzeci od końca!).

 class="wp-image-2443231"
Najlepsze platformy streamingowe - grafika: screen z raportu Whip Media

Za Netfliksem znalazło się tylko Prime Video i niedostępny w Polsce Peacock. A wyprzedza go cała litania usług - od Paramount+ po HBO Max. Bo to właśnie ta ostatnia wymieniona platforma trzeci rok z rzędu utrzymuje się na pozycji lidera. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu z poprzednią edycją badania, satysfakcja z korzystania z serwisu spadła o 6 proc. (z 94 do 88 proc.).

To nie jest tak, że Netflix wlecze się w ogonie zestawienia w każdej kategorii przyjętej przez twórców badania. W końcu prym wiedzie w kwestii komfortu korzystania z serwisu i efektywności w sugerowaniu użytkownikom interesujących treści. Natomiast w rankingu wartości, czyli stosunku jakości dostępnych materiałów do ceny za subskrypcje jest na ostatniej pozycji (pierwszą zajmuje Disney+).

 class="wp-image-2443237"
Najlepsze platformy streamingowe - grafika: screen z raportu Whip Media

Chociaż powodów do narzekań nie brakuje, na pytanie "którą platformę wybrałbyś, gdybyś mógł mieć tylko jedną?" najwięcej respondentów wskazało właśnie Netfliksa. Należy jednak dodać adnotację, że rok do roku wskaźnik niezastępowalności platformy regularnie się obniża - spadł z 41 (2021) do 31 (2022) i 27 (2023) proc.

REKLAMA
Netflix - platformy streamingowe - ranking

Patrząc na badanie całościowo, jego twórcy zwracają uwagę, że satysfakcja z korzystania z platform największych światowych graczy (Netflix, Disney+ i HBO Max) rok do roku spada. Wzrasta natomiast zadowolenie z użytkowania pomniejszych usług, jak Apple TV+, Hulu, Pecock, Prime Video i Paramount+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA