REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix planuje podnieść ceny? Tym razem podwyżki Polski nie ominą

Ostatnie podwyżki cen subskrypcji Netfliksa Polskę akurat ominęły. Przy najbliższej korekcji kosztów abonamentu możemy jednak nie mieć tyle szczęścia. A analitycy uważają, że nadejdzie ona jeszcze w tym roku.

28.02.2024
21:17
netflix cena podwyżki polska
REKLAMA

Chociaż podwyżki sprzed kilku miesięcy nas ominęły, nie znaczy to, że Polscy użytkownicy Netfliksa mieli lekko. W końcu platforma postanowiła walczyć ze współdzieleniem kont na całym świecie. Podczas podawania wyników finansowych za IV kwartał 2023 r. Greg Peters uznał to za formę zastępczą dla tradycyjnych podwyżek. Zapowiedział też "powrót do standardowego" podejścia do kwestii podnoszenia cen abonamentu.

Zmiany w kosztach subskrypcji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji wyszły Netfliksowi na dobre. Po słowach Grega Petersa akcje platformy więc skoczyły. A dodawał on, że serwis zamierza monitorować sytuację na innych rynkach, aby trafić w moment, kiedy jego treści będą miały odpowiednio wysoką wartość. Wtedy "poprosi subskrybentów, żeby płacili nieco więcej, w celu utrzymania maszyny produkcyjnej w ruchu".

Więcej na temat Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Netflix - czy czekają nas podwyżki abonamentu?

Nie tak dawne wypowiedzi Grega Petersa nie pozostawiają złudzeń, że Netflix zechce w najbliższym czasie pójść za ciosem i podnieść ceny na innych rynkach. Trudno więc nie wierzyć analitykom z UBS Securities, którzy to potwierdzają. Jak podaje Variety, według ich raportu podwyżki pozwolą platformie pochwalić się przed akcjonariuszami sporym wzrostem rocznych przychodów.

Netflix
REKLAMA

UBS Securities uważa, że wraz z sukcesem abonamentu z reklamami, stałym wzrostem liczby subskrybentów, podwyżki miałyby w 2024 r. pomóc zwiększyć Netfliksowi swoje roczne przychody do 15 proc. Oznaczałoby to spory skok z zanotowanych na koniec 2023 r. 7 proc. Czy uda się te ambicje spełnić?

Na ten moment przedstawiciele Netfliksa oficjalnie o podwyżkach nie mówią. Nie wiadomo więc kiedy miałyby ewentualnie nadejść i ile będą wynosić. Nie sposób sobie jednak wyobrazić, żeby miały zagrozić pozycji platformy jako hegemona branży streamingowej. Jest najpopularniejszym serwisem na świecie. Również w naszym kraju okazuje się usługą VOD pierwszego wyboru.

Więcej na temat streamingowych upodobań Polaków poczytasz na Spider's Web: Tę platformę streamingową Polacy wybierają najczęściej. Czemu konkurencja nie ma z nią szans?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA