REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix średnio pozbywa się jednego serialu w tygodniu. Sprawdź wszystkie skasowane produkcje

Netflix nie ma litości. Platforma bezceremonialnie kasuje tony seriali, przy okazji spotykając się z krytyką sporej części użytkowników. Na nic jednak utyskiwania i oddolne akcje subskrybentów, bo serwis nie zamierza rezygnować z dotychczasowej praktyki. Do i tak już długiej listy anulowanych w tym roku (sic!) produkcji właśnie dołączyła kolejna.

09.02.2023
6:44
netflix skasowane seriale anulowane
REKLAMA

Mamy dopiero luty, a Netflix zdążył już skasować łącznie siedem seriali. To jeden tytuł na tydzień! Świetne tempo. Ale przecież już się do tego przyzwyczailiśmy. Nie jest to nowa strategia serwisu. Platforma od dawna seriami anuluje kolejne produkcje i nie zwraca uwagi na reakcje swoich użytkowników. Ostatnio mieliśmy tego świetny przykład. W końcu pierwszym do odstrzału w tym roku okazał się "1899" od twórców "Dark". Wywołało to burzę wśród internautów, o czym informowaliśmy w styczniu.

Narzekania w mediach społecznościowych i pisanie petycji to jedno, ale po tym jak w grudniu Netflix skasował "Warrior Nun" po udanym 2. sezonie, fani wyciągnęli cięższe działa. Zrzucili się bowiem na specjalny billboard, tuż obok siedziby platformy:

REKLAMA

Mając na uwadze tak spektakularne akcje, zatrważająca wydaje się upartość Netfliksa w kasowaniu kolejnych seriali. Jakiś czas temu jeden z szefów platformy zabrał w tej sprawie głos, twierdząc, że serwis nigdy nie anulował "udanej" produkcji. Jak już w podlinkowanym tekście pisał mój redakcyjny kolega, subskrybenci ewidentnie inaczej niż włodarze usługi interpretują hasło "udany serial".

Netflix kasuje kolejny serial

Mówiąc w skrócie: jeśli dany serial nie spełnia oczekiwań Netfliksa, zostanie skasowany. Wiele wskazuje na to, że wymaganych wyników nie osiągnęło tym razem tureckie "Hot Skull". Produkcja zadebiutowała na platformie 2 grudnia 2022 roku. Jak podaje What's on Netflix, w swoim kraju do teraz cieszy się sporą popularnością. W globalnej topce najpopularniejszych tytułów platformy gościła jednak tylko przez tydzień.

Hot Skull - Netflix

Między "1899" a "Hot Skull" Netflix zdążył skasować jeszcze m.in. "Singla w Nowym Jorku", "Juvenile Justice" czy "Panią dziekan". Największym zaskoczeniem było jednak anulowanie "Korporacji Konspiracji". Ta animacja dla dorosłych już wcześniej dostała zamówienie na kolejny sezon, jednakże platforma wycofała się z tej decyzji.

Netflix - pełna lista anulowanych w 2023 roku seriali:

REKLAMA
  • 1899
  • Korporacja Konspiracja
  • Pani dziekan
  • Dead End: Paranormal Park
  • Singiel w Nowym Jorku
  • Juvenile Justice
  • Hot Skull
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA