REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Przez osiem lat sprawowała pieczę nad marką „Wiedźmin”. Teraz odchodzi z Netfliksa

Kelly Luegenbieh, która przez lata nadzorowała rozwój i produkcję seriali platformy Netflix w Europie, przy okazji posiadając olbrzymi wpływ na jedną z największych franczyz firmy - „Wiedźmina” - odchodzi. To skutek działań restrukturyzacji wykonawczej.

29.01.2024
14:58
netflix wiedźmin serial zmiany kelly luegenbiehl
REKLAMA

Peter Friedlander z Netfliksa wydał oświadczenie, w którym potwierdził odejście Kelly Luegenbiehl - wiceprezes ds. oryginalnych produkcji międzynarodowych. Tworzyła podstawy popularnych serii i franczyz, jedną z których był właśnie „Wiedźmin”. Trudno jednak powiedzieć, czy ta restrukturyzacja w jakikolwiek sposób wpłynie na serial i rozwój marki. Media nie otrzymały informacji dotyczących dalszych planów; wiemy tylko, że główna serial ma zakończyć się na 5. sezonie. Teraz ekipy tworzące seriale w Wielkiej Brytanii będą pracować pod zwierzchnictwem Inny Howe („Awantura”, „Turbulencje”). Howe awansowała już trzeci raz na przestrzeni trzech lat. Oczywiście showrunnerką „Wiedźmina” pozostanie Lauren S. Hissrich.

REKLAMA
Wiedźmin

Wiedźmin: zmiany w Netfliksie

Kelly jest niesamowitą koleżanką i wywarła ogromny wpływ przez ponad 8 lat pracy w Netfliksie, między innymi tworząc podstawę dla naszych serii w europejskich językach i wypuszczając hity, takie jak "Dark", "Lupin", "Sacred Games", "Szkoła dla elity" oraz "Wiedźmin". Chcę jej podziękować za cały jej wkład i życzyć wszystkiego najlepszego w następnym rozdziale  

- oświadczył Friedlander.
REKLAMA

Tymczasem 4. sezon „Wiedźmina” znajduje się w fazie przedprodukcyjnej - trwają przygotowania do rozpoczęcia zdjęć w marcu, podczas gdy scenarzyści pracują już nad ostatnią odsłona. Na początku strajków WGA w maju 2023 r. sezon 5. miał już swój zarys, a 4. był w większości napisany. Wygląda na to, że plan nakręcenia tych serii jednej po drugiej pozostaje aktualny. Przewiduje on małą przerwę dla obsady i ekipy, będzie to jednak znacznie krótsza przerwa, niż zwyczaj. 

Premiera nowej książki Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie planowana jest na zimę 2024/2025, a premiera animacji „Wiedźmin: Syreny z głębin” również odbędzie się pod koniec 2024 roku.

Czytaj więcej o wiedźminie na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA