REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Doge, znany pieseł z memów. O śmierci poinformowała jego właścicielka

Nie żyje Kabosu, pies rasy Shiba Inu, który zyskał popularność za sprawą memów z "piesełem". Zwierzak, który był również twarzą kryptowaluty Dogecoin zmarł w piątek rano, o czym poinformowała jego właścicielka.

24.05.2024
11:22
doge piesel nie zyje
REKLAMA

O psie Kabosu, który w sieci znany był jako mem Doge, zrobiło się głośno na początku 2010 r. Właśnie wtedy internauci zaczęli tworzyć memy ze zwierzakiem z kolorowymi napisami w stylu "bad english", które miały informować o tym, co w danych momencie myśli pies. Zawierały frazy z przymiotnikiem "taki" ("memy takie śmieszne", "pies taki piękny") oraz "wow". Po tym, gdy Kabosu pojawił się na takich stronach jak Tumblr czy Reddit, pieseł stał się popularny nie tylko w mediach społecznościowych, ale również w kampaniach reklamowych i innych platformach.

REKLAMA

W 2013 r. Kabosu niespodziewanie stał się twarzą kryptowaluty Dogecoin, jednej z wiodących kryptowalut na świecie, która początkowo została stworzona jako żart. Członkowie społeczności Dogecoin do tej pory wykorzystują kulturę, memy i popularność czworonoga, aby przy pomocy jego wizerunku promować rozmaite akcje charytatywne.

Nie żyje Doge, "pieseł" z memów. Zwierzak miał 18 lat

O śmierci Kabosu poinformowała jego właścicielka, Atsuko Sato, która prowadzi na Instagramie konto @kabusomama. Do tej pory zebrała na nim ponad 525 tys. obserwujących. Kobieta zwróciła się do wszystkich osób, które kochały jej psa i podziękowała im za wsparcie:

Do wszystkich, którzy kochali Kabosu. Rankiem 24 maja Kabosu przekroczyła tęczowy most. Dziękuję wszystkim za wsparcie przez te wszystkie lata. Odeszła bardzo spokojnie, bez cierpienia, jakby zasypiała, czując ciepło moich dłoni, które ją głaskały. Dziękuję wszystkim za kochanie Kabosu przez te wszystkie lata. Jestem pewna, że Kabosu była najszczęśliwszym psem na świecie, a to czyni mnie najszczęśliwszą właścicielką. Chciałbym wyrazić moje najgłębsze uznanie wszystkim, którzy przesłali nam dużo miłości

- czytamy we wpisie na Instagramie.

Wraz z ostatnim pożegnaniem Kabosu, które odbędzie się 26 maja, kończy się pewna era, która ukształtowała internet i zapoczątkowała popularność na tworzenie memów. Pieseł zostawił jednak po sobie spuściznę w postaci memów, które będą przypominać o jego roli w kreowaniu przestrzeni internetowej. W zeszłym roku pożegnaliśmy natomiast psa Cheemsa (wabił się Balltze) - zwierzak, który również był bohaterem wielu popularnych memów, zmarł podczas operacji 18 sierpnia 2023 r.

REKLAMA

O psach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA