REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Oto Miitomo – gra Nintendo, od której gigant zacznie podbój smartfonów i tabletów

Nintendo obrało zupełnie nowy kurs. Zamiast zamykać swoje cenne marki, takie jak Pokemony czy Metroid, w obrębie własnych konsol, japoński gigant eksportuje je na rynek smartfonów i tabletów.

30.10.2015
19:30
Oto Miitomo – gra Nintendo na smartfony i tablety
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czemu temu mogliśmy przeczytać, że Nintendo ma w planach premierę Pokemon GO – aplikacji polegającej na kolekcjonowaniu stworków, przeznaczoną na tablety i smartfony. Nim dojdzie do debiutu tego tworu, posiadacze Androida oraz iOS dostaną w swoje ręce zupełnie inną produkcję.

Będzie nią Miitomo – aplikacja wykorzystująca awatary „Mii” charakterystyczne dla ekosystemów Nintendo.

miitomo 1

Nie tylko Xbox posiada (nieco zakurzony i już w zasadzie zapomniany) system awatarów. Dokładnie taki sam mechanizm wdrożyło w 2006 roku Nintendo. Ten z powodzeniem działa również dzisiaj, z postaciami „Mii” nadającymi się do importu w wielu rozmaitych grach wydawanych na platformach Nintendo.

REKLAMA

Miitomo będzie w równym stopniu grą, co interaktywną platformą społecznościową. Za pomocą aplikacji zaimportujemy awatar Mii bądź stworzymy go od podstaw. Później będziemy mogli się nim poruszać po wirtualnych przestrzeniach i wchodzić w interakcje z innymi, sterowanymi przez prawdziwych graczy postaciami.

Wciąż nie wiadomo, czy Miitomo pozwoli na jakąś formę rywalizacji między graczami. Nie zostały również potwierdzone docelowe platformy dla aplikacji, chociaż tutaj powinno obejść się bez niespodzianek – Android i iOS to systemy, na które raczej na pewno pojawi się produkcja na licencji Nintendo. Jej debiut planowany jest jednak dopiero na marzec 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA