REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Dzwoniliście na numer z reklamy Vault-Tec w serialu „Fallout”? Już nie musicie. Wiemy, że działa

Można już śmiało powiedzieć, że serial „Fallout” od Amazon Prime Video bije wszelkie rekordy popularności. Nic więc dziwnego, że fanów zarówno produkcji odcinkowej, jak i serii gier interesuje wszystko, co jest z nim związane. Szukają nawiązań, smaczków oraz sprawdzają, jak bardzo tytuł ten jest… interaktywny. Kilku ciekawskich zadzwoniło nawet na numer ukazany w reklamie Vault-Tec z udziałem Coopera Howarda.

19.04.2024
13:51
Numer telefonu z reklamy w serialu Fallout, czy działa w Polsce
REKLAMA

„Fallout” idealnie łączy w sobie ponury obraz postapokaliptycznego świata z nietuzinkowym humorem. Trzeba przyznać również, że twórcy włożyli wiele serca i pracy w to, aby wiernie oddać w serialu wszystkie elementy, za które serię pokochali gracze. W produkcji odcinkowej nie brakuje więc licznych odniesień, zabawy formą, a przede wszystkim dobrze znanych postaci. Nawet niesamowicie krótkie sceny w serialu są czymś więcej, niż jedynie drobnym elementem fabuły. Reklama Vault-Tec z udziałem Coopera Howarda (Walton Goggins), którą nagrał jeszcze przed Wielką Wojną, zawiera w sobie pewien tajemniczy numer telefonu, widoczny na ekranie tylko przez 20 sekund. Widzowie wiedzą już z doświadczenia, że trzeba wykonać to połącznie, aby sprawdzić, czy ktokolwiek odpowie po drugiej stronie. Ciekawość musi być przecież zaspokojona.

REKLAMA

Fallout: Numer z reklamy w serialu jest aktywny

Według IGN numer ten jest najbardziej prawdziwy. Oznacza to, że widzowie, którzy zadzwonią lub wyślą wiadomość tekstową, faktycznie otrzymają odpowiedź. Po wyborze sekwencji cyfr (213) 258-2858 i kliknięciu w zieloną słuchawkę, można usłyszeć po drugiej stronie bardzo głośne krzyki. Z kolei po wysłaniu SMS-a, otrzymuje się wiadomość zwrotną o treści: „Dziękujemy za wysłanie SMS-a do Vault-Tec. Następne dostępne spotkanie odbędzie się za 33 tygodnie, prosimy o przygotowanie się!”. Dostaje się również zaproszenie do odbierania kolejnych treści marketingowych. Jeżeli się je zaakceptuje, to naszym oczom ukaże się kolejna wiadomość ze słowami: „Gratulacje! Możemy, ale nie musimy, skontaktować się z Tobą, jeśli spotkanie będzie dostępne”. Jest to bardzo dobrze skonstruowany easter egg. Idealnie udowadnia, jak bardzo twórcy starali się oddać klimat i zapewnić widzom jak najlepszą rozrywkę. Pomyślano dosłownie o wszystkim.

Krzyki słyszalne po zadzwonieniu pod numer z reklamy w serialu Fallout
REKLAMA

Twórcy bardzo dobrze zdawali sobie sprawę z tego, jak ważne dla fanów są szczegóły. Numer telefonu został przez nich ukryty sprytnie, ale też pozostał na widoku na tyle długo, żeby widzowie zdążyli się nim zainteresować. Było to działanie przemyślane. Pokazuje, jak wiele pasji i zaangażowania wykazywali ludzie odpowiedzialni za serial „Fallout”. Od razu warto zaznaczyć, że podany w reklamie numer telefonu nie działa w Polsce. Mogą skorzystać z niego jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Serial „Fallout” można obejrzeć na platformie Amazon Prime Video.

Więcej o serialu „Fallout” czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA