REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jeden z najlepszych horrorów roku obejrzycie na Disney+. "Omen: Początek" zaraz trafi do streamingu

Przed chwilą straszył i zachwycał jeszcze w kinach. Już pod koniec miesiąca będzie go można obejrzeć w zaciszu swojego domu. I to bez dodatkowych opłat, w ramach subskrypcji. "Omen: Początek" trafi do streamingu, a dokładnie: na Disney+.

14.05.2024
12:39
omen początek disney horror
REKLAMA

Pod względem horrorów nie jest to najmocniejszy rok. Pojawiające się w naszym kraju filmy grozy głównie na razie zawodzą i jeśli w ogóle straszą to nudą. "Omen: Początek" okazuje się zupełnie inny. Jest to o tyle zaskakujące, że to przecież prequel. W dodatku zrealizowany przez debiutującą w pełnym metrażu Arkashy Stevenson. Reżyserka chętnie nawiązuje do oryginału z 1976 r., a jednocześnie szuka własnej ścieżki. Wychodzi z tego kino zadziorne, odważne i pomysłowe.

Fabuła skupia się na losach Margaret. Młoda amerykańska zakonnica przybywa do Rzymu, gdzie poświęca się służbie Bogu. Habit nieco ją uciska, więc łatwo daje się namówić koleżance z klasztornej celi na imprezę. Ta noc będzie brzemienna w skutkach. Główna bohaterka trafi bowiem na trop spisku Kościoła Katolickiego, który ma na celu nawrócenie coraz bardziej laicyzującego się społeczeństwa.

REKLAMA

Omen: Początek - kiedy premiera horroru online?

"Omen: Początek" trafił w gusta krytyków. Na Rotten Tomatoes cieszy się 81 proc. pozytywnych recenzji. Ich autorzy chwalą horror za oryginalne podejście i pomysłowość w odświeżaniu niemal 50-letniej franczyzy. Filmowi nie udało się jednak porwać szerokiej publiczności. Przy budżecie w wysokości 30 mln dol. na całym świecie zarobił jedynie nieco ponad 53 mln dol. Aby chociaż wyjść na swoje, potrzebował niecałe 7 mln więcej.

Omen: Początek - Disney+ - premiera online

Jak powszechnie wiadomo, okienko dystrybucyjne filmów zależy od ich sukcesu (bądź jego braku) komercyjnego. Im dana produkcja więcej zarabia w kinach, tym zazwyczaj później pojawia się w dystrybucji internetowej. Jeśli natomiast nie cieszy się popularnością, dość szybko ląduje w streamingu. "Omen: Początek" trafił na wielkie ekrany w naszym kraju 5 kwietnia. Już po niecałych dwóch miesiącach od premiery będzie można go obejrzeć online.

Za "Omen: Początek" odpowiada należące do Disneya 20th Century Studio. Od początku było więc wiadomo, że film w swoim czasie trafi na Disney+. Na platformie pojawiła się już karta produkcji z datą jej internetowej premiery, która będzie miała miejsce 30 maja.

Więcej o nowych horrorach poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Premiera online filmu "Omen: Początek": 30 maja na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA