REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Oppenheimer" trafi na telewizory. Jest już konkretna data premiery w VOD

W te wakacje wyobraźnią widzów na całym świecie zawładnął "Barbenheimer". Pierwszy film składający się na ten double feature "Barbie" trafił do internetu i od jakiegoś czasu można go obejrzeć legalnie w zaciszu własnego domu. A co z drugim? "Oppenheimer" właśnie zadebiutował na VOD i nośnikach kina domowego - również w naszym kraju.

22.11.2023
11:48
oppenheimer vod premiera online gdzie obejrzeć
REKLAMA

45-dniowe okienka dystrybucyjne odeszły do lamusa. Wielkie wytwórnie stojące za popularnymi platformami streamingowymi doszły bowiem do wniosku, że bardziej im się opłaca podchodzić do każdego tytułu indywidualnie. Dlatego na internetowe premiery jednych trzeba poczekać krócej, a na innych - dłużej. Od czego to zależy? Jednym z branych pod uwagę czynników jest popularność produkcji w box offisie.

No dobra, ale największym hitem tego roku jest "Barbie", która na całym świecie zarobiła ponad 1,4 mld dolarów. Czemu więc film Grety Gerwig już jakiś czas temu trafił do internetu, a "Oppenheimera", chociaż do kin wszedł tego samego dnia i cieszył się mniejszą popularnością, wciąż nie możemy obejrzeć online? Możecie za to podziękować reżyserowi biografii ojca bomby atomowej Christopherowi Nolanowi.

Więcej o "Oppenheimerze" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Oppenheimer - kiedy premiera na VOD?

OK, "Oppenheimer" sukcesem kasowym był, bo zarobił ponad 942 mln dolarów i oczywistym jest, że dystrybutor chciałby, aby w takim wypadku film jak najpóźniej trafił do internetu. Pieniądze mają tutaj jednak znikomy wpływ na długość okienka dystrybucyjnego. Jeszcze w czasie pandemii Christopher Nolan zasłynął bowiem jako przeciwnik platform streamingowych. Nie podobała mu się polityka hybrydowych premier, na którą postawiło Warner Bros.

Reżyser postanowił, że nie będzie już współpracował z wytwórnią, więc "Oppenheimer" powstał pod szyldem Universalu. Studio musiało jednak zaakceptować jego warunek dotyczący premiery filmu w internecie. Christopher Nolan załatwił sobie w ten sposób okienko dystrybucyjne wynoszące conajmniej 120 dni. Jak zdążyliście pewnie policzyć oznacza to, że dzięki temu tytuł trafiłby na platformy VOD najwcześniej 18 listopada. Stanie się to jednak nieco później.

Oppenheimer - premiera online - gdzie obejrzeć?
REKLAMA

Jak zapowiadał Universal, w Stanach Zjednoczonych "Oppenheimer" trafił na platformy VOD dokładnie cztery miesiące po swojej kinowej premierze - 21 listopada. Będzie go można wtedy wypożyczyć lub kupić na Amazon Prime Video, Apple TV+, Vudu, Xfinity, YouTube, Microsoft oraz Verizon. Tego samego dnia zostanie też wydany na nośnikach kina domowego, a na nabywców Blu-raya z produkcją czekają ponad 3 godziny materiałów dodatkowych.

Zgodnie z oczekiwaniami już dzień po amerykańskiej premierze internetowej "Oppenheimer" trafił również na VOD w Polsce. Za odpowiednią opłatą dostęp do niego można wykupić na trzech platformach. Do wypożyczenia będzie jednak dostępny dopiero od 7 grudnia. Nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się w dystrybucji streamingowej, aby można było go obejrzeć w ramach subskrypcji SkyShowtime - jako produkcja Universalu tam właśnie docelowo zmierza. Najwcześniej zdarzy się to na początku przyszłego roku.

"Oppenheimera" obejrzycie na Rakuten TV, iTunes i Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA