REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Tiktokerzy poprowadzą program w TVP

Choć obecnie telewizja odchodzi do lamusa, a młodzi ludzie szukają rozrywki w sieci, tiktokerzy z kanału Orientuj.się postanowili przełamać schematy. Już niebawem twórców będzie można zobaczyć w programie "Wiadomo", który zadebiutuje na kanale TVP 2.

05.03.2024
12:05
orientuj sie program tvp 2
REKLAMA

Kanał Orientuj.się to miejsce dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o polityce. Skomplikowane mechanizmy tłumaczą swoim obserwującym Aleksandra Walczak, Aleksander Lipski i Julia Święch, którzy pojawiają się w budynku Sejmu, zadając politykom i polityczkom nurtujące ich pytania. Zapytali Szymona Hołownię o pigułkę "dzień po", z Michałem Kołodziejczakiem rozmawiali o proteście rolników, a Ewa Witek odpowiedziała, czy w związku z inwazją Rosji na Ukrainę widzi w Sejmie przejaw dezinformacji.

REKLAMA

Młodzi twórcy nie boją się zatem stawiać przed swoimi rozmówcami nawet tych najtrudniejszych pytań. Oprócz krótkich wywiadów z politykami tłumaczą także w mediach społecznościowych zagadnienia ze świata polityki - odbiorcy kanału Orientuj.się mogą dowiedzieć się m.in. o co chodzi z prawyborami w USA i czym jest Pegasus. Teraz Olę, Olka i Julię będzie można zobaczyć już nie tylko w mediach społecznościowych.

Tiktokerzy poprowadzą program w telewizji. Premiera "Wiadomo" na kanale TVP 2

Już w tym tygodniu na kanale TVP 2 Ola, Olek i Julia poprowadzą nowy program informacyjny "Wiadomo" i będzie można oglądać ich tam co tydzień. Format skierowany jest nie tylko do młodych odbiorców, którzy starają się zrozumieć zagadnienia ze świata polityki, ale również do seniorów, którzy dzięki niemu zrozumieją, o czym rozmawiają ich wnuki:

Młodzi, popularni twórcy internetowi opowiadają w sposób żywiołowy i humorystyczny o polityce. Czerpią informacje z różnych źródeł: parlamentu, internetu, gazet, rozmów dziadków z wnukami, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Autorzy tłumaczą seniorom, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, co irytuje ich rodziców śledzących polityczne wydarzenia. Prowadzą Aleksandra Walczak, Aleksander Lipski i Julia Święch

- czytamy w opisie programu.

Każdy odcinek będzie trwał 25 minut, czyli, jak tłumaczą prowadzący, około 70 tiktoków. Premiera programu "Wiadomo", politycznego podsumowania tygodnia oczami młodych twórców, już w sobotę 9 marca o 17:25 na kanale TVP 2.

Tiktokerzy z kanału Orientuj.się w telewizji TVP
REKLAMA

O TikToku przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA