REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Nie przecieraj oczu ze zdumienia. Gym w Pokemon GO może przejąć... jajko

Pokemon GO nie jest grą idealną. Twórcy zmagają się z nadmiernym obciążeniem serwerów, a gracze znajdują kolejne luki. Jedna z nich pozwala obsadzić arenę jajkiem, a nie zwykłym Pokemonem. Takie działanie sprawia, że żaden inny gracz nie jest w stanie skorzystać z takiego popsutego Gymu.

17.08.2016
16:37
Pokemon GO jajka gym egg
REKLAMA
REKLAMA

Cały świat od kilku tygodni łapie Pokemony. Najnowsza produkcja Niantic przyciągnęła dziesiątki, jeśli nie setki milionów ludzi. Wśród nich znalazły się niestety osoby, które psują zabawę innym graczom na różne sposoby wykorzystując luki w grze.

Boty w Pokemon GO to plaga

Niektórzy gracze wykorzystują boty, by nabijać automatycznie punkty doświadczenia i zdobywać rzadkie Pokemony. Chociaż Niantic zaczęło już banować graczy korzystających z oprogramowania oszukującego serwery gry, to nadal widać gymy przejęte przez nienaturalnie silne postaci.

Boty lub gracze przejmujący kontrolę nad postacią stworzoną przez bota, są w stanie odbić Gym kontrolowany przez graczy nie korzystających z takich narzędzi. Mogą też zostawiać bardzo mocne Pokemony w gymach i utrudniać zabawę innym graczom, zabierając im dostęp do Poke Coins.

Zdarza się, że Gym przejmuje… jajko.

Okazuje się, że Pokemon GO można oszukać na różne sposoby. Jednym z nich jest przypisanie do areny nie Pokemona, a jajka. Takie jajko w Gymie ma parametr CP na poziomie 0 i jego obecność sprawia, że inni gracze nie mogą korzystać z danej areny. Nie da się jej zdobyć, ani na niej trenować.

To dość spory problem, ponieważ kontrolowanie Gymów to jedyny sposób, by zdobyć wewnętrzną walutę w grze bez wydawania pieniędzy na mikropłatności. Osoby, które w okolicach swojego miejsca zamieszkania natrafiły na takie popsute Gymy, są z pewnością wściekłe.

Pokemon GO i jajko w Gym - jak sobie z tym poradzić?

Obecność jajek w Gymach w Pokemon GO najprawdopodobniej związana jest z manipulacją API gry. Sama aplikacja nie powinna pozwolić na wysłanie komendy pozostawienia w Gymie jajka zamiast Pokemona, ale można to osiągnąć ingerując w kod.

Jak na razie niestety nie ma sposobu, by odblokować Gym przejęty przez jajko. Zdesperowani gracze mogą zgłaszać ten błąd do Niantic, ale biorąc pod uwagę popularność gry jest mała szansa, że twórcy zareagują szybko na takie zgłoszenie.

REKLAMA

Graczom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Niantic usunie takie jajka z Gymów oraz załata lukę pozwalającą na wygenerowanie tego błędu - zakładając, że twórcy do tej pory tego nie zrobili.

Nie jest też wykluczone, że w wyniku nieznanego błędu samej aplikacji Pokemon GO takie jajko zostawił w Gymie gracz, który nie miał złych intencji, ale patrząc na to, ilu cheaterów psuje innym graczom zabawę robiąc farmy botów trudno w to uwierzyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA