REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce

Aplikacja Pokémon GO trafiła dziś na urządzenia z Androidem i iOS-em. Gra jest na razie dostępna tylko dla mieszkańców wybranych regionów oraz dla wszystkich osób, które uczestniczyły w beta testach. 

06.07.2016
9:58
Pokémon GO dostępny na Androidzie i iOS. Ale jeszcze nie w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Pokémon GO trafiło do Google Play i App Store w lipcu - póki co jednak trudno uznać to za oficjalną premierę. Aplikacja jest dostępna jedynie w niektórych krajach, a problemy z jej pobraniem mają nawet mieszkańcy Japonii oraz niektórych stanów USA. Najprawdopodobniej jednak w ciągu kilku najbliższych dni gra wystartuje we wszystkich regionach. Tymczasem niezależnie od miejsca zamieszkania, możliwość zagrania powinni mieć już wszyscy, którzy uczestniczyli w zakończonych 30 czerwca beta testach. Użytkownicy Reddita szukają też już sposobów na ominięcie blokad regionalnych.

REKLAMA

Pokémon GO to aplikacja wykorzystująca tzw. rzeczywistość rozszerzoną - wykorzystuje obraz z kamery telefonu lub tabletu, nakładając nań generowaną w czasie rzeczywistym grafikę 3D. Gra umożliwia użytkownikowi między innymi łapanie Pokémonów, występujących w swoich naturalnych środowiskach (wodne w pobliżu zbiorników, trawiaste na łąkach i tak dalej) i toczenie pojedynków z innymi graczami. Za stworzenie tej produkcji odpowiedzialna jest firma Niantic, mająca już na koncie działający na podobnych zasadach tytuł "Ingress". Pokémon GO to darmowa pozycja z mikropłatnościami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA