REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Polacy pokochali „Quizwanie”. Aplikacja robi furorę na Androidzie, iOS i Windows Phone

„Quizwanie” to szwedzka wariacja popularnych gier pokroju „Milionerów” bądź „Quiz Up”. Nastawiona na rywalizację aplikacja cieszy się stale rosnącą popularnością, pocztą pantoflową trafiając do coraz większego grona naszych znajomych. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym polega ten fenomen.

20.02.2015
16:54
Polacy pokochali Quizwanie. Aplikacja robi furorę
REKLAMA
REKLAMA

„Quizwanie” jest aplikacją prostą, do tego brzydką jak noc i pozbawioną wielu zbędnych możliwości. Jej twórcy czerpią garściami z anglojęzycznych produkcji tego typu,  łącząc sprawdzony patent na rozgrywkę z potężną, stale uzupełnianą bazą wiedzy w języku polskim. To właśnie bariera językowa od zawsze była przeszkodą dla komercyjnego sukcesu programów takich jak świetny „Quiz Up” wewnątrz naszego kraju. „Quizwanie” eliminuje ten problem i dodaje coś, co uwielbiamy niezależnie od platformy – rywalizację z prawdziwymi znajomymi.

Będziecie zdziwieni, ilu waszych znajomych już teraz gra w „Quizwanie”. Oparta o synchronizację z Facebookiem aplikacja na pewno was zaskoczy.

Dopiero po zsynchronizowaniu kontaktów przekonałem się, jak bardzo popularny jest to program. Pocztą pantoflową, od jednego znajomego do drugiego, zostałem niemal zmuszony do zainstalowania tego tytułu na moim Galaxy S5. W przypadku „Quizwania” platforma nie stanowi jednak żadnego problemu. Producenci wydali swoją aplikację na wszystkie wiodące mobilne systemy operacyjne, wliczając w to również Windows Phone. Dobra, przemyślana i biorąca pod uwagę polskie realia polityka, która pozwala dotrzeć do możliwie największej grupy odbiorców.

Jako jeden z nich, doskonale rozumiem sukces stojący za „Quizwaniem”. Aplikacja łączy w sobie wszystkie cechy, które sprawiają, że garażowe programy stają się międzynarodowymi sukcesami z milionami pobrań. Po pierwsze, program jest bardzo prosty i przystępny. Po drugie, posiada wysoką wartość do ponownego ogrania. Po trzecie, rozgrywka następuje natychmiastowo po uruchomieniu aplikacji. Zapomnijcie o ładowaniu czy pobieraniu danych. Po czwarte w końcu – zabawa przy pomocy „Quizwania” jest szybka, dynamiczna i idealnie wpisuje się w mobilne realia. W sam raz podczas stania w kolejce czy czekania na autobus.

quizwanie 2

Co ważne, „Quizwanie” zawsze stawia nas naprzeciw żywych oponentów. Niezależnie, czy to znajomi z Facebooka czy Bożena z Gdyni.

REKLAMA

Rozgrywka staje się dzięki temu bardziej personalna. Szybka formuła turnieju po 3 pytania doskonale sprawdza się na mobilnych urządzeniach, z kolei aplikacja jest stabilna i dobrze przemyślana. Dzięki temu nie dochodzi do zrywania połączeń między graczami. Posiadacze aplikacji mogą prowadzić wiele pojedynków na raz, dostosowując swoje tempo do oponentów oraz codziennych obowiązków. Ot, wyciągasz smartfona z kieszeni, odpowiadasz na kilkanaście pytań, chowasz go i wracasz do pracy. W międzyczasie wszystko żyje własnym życiem, przygotowując otoczenie pod kolejne pytania jakie zostaną zadane graczowi. Prosto, zrozumiale, sensownie i przyjemnie.

„Quizwanie” bez dwóch zdań nie jest ani najładniejszą, ani najbardziej rozbudowaną, ani tym bardziej wszechstronną aplikacją testującą wiedzę. Jednak połączenie prostoty, rywalizacji oraz pokaźnej bazy pytań w języku polskim to odpowiedni przepis na sukces. Producenci skutecznie mu pomagają, niwelując bariery sprzętowe i systemowe. Od kilku dni nie potrafię zmusić się do odinstalowania tego programu. Warto. Twoi znajomi już tutaj są.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA