REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polski film superbohaterski miał trafić na Netfliksa. Zamiast tego wleci do kin

W zeszłym roku Netflix zapowiedział mnóstwo polskich filmów i seriali. Zdecydowana większość z nich już się na platformie pojawiła. Jedna produkcja gdzieś jednak po drodze zaginęła. Właśnie się odnalazła - pod nowym tytułem zamiast na platformę trafi niedługo do kin. Miał być "Fenomen", będą "Supersiostry".

25.03.2024
13:36
supersiostry polski film science fiction
REKLAMA

Wśród zeszłorocznych zapowiedzi polskich filmów i seriali Netfliksa "Fenomen" przykuł naszą szczególną uwagę. To w końcu miała być produkcja superbohaterska, co jest ewenementem na skalę rodzimej kinematografii. Niestety, w zalewie kolejnych premier platformy, temat nagle ucichł. Chociaż zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami tytuł miał się pojawić w serwisie w 2023 r., do tej pory jeszcze nie zadebiutował.

Film opowiada o nastolatce, która odkrywa w sobie supermoce, co staje się źródłem poważnych problemów. Wojsko zaczyna ją bowiem ścigać. A jakby tego było mało, Ala odkrywa również, że ma starszą siostrę. Razem stają się celem żołnierzy, chcących wykorzystać je do stworzenia broni nowej generacji. Czy bohaterkom uda się ocalić życie? To pytanie do tej pory wisiało w powietrzu. Już wkrótce poznamy jednak na nie odpowiedź.

Więcej o "Fenomenie" i zeszłorocznych zapowiedziach Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Supersiostry: polski film superbohaterski zamiast na Netfliksa trafi do kin

W maju "Fenomen" pod nowym tytułem "Supersiostry" zamiast na Netfliksa trafi do kin. W sieci właśnie zadebiutował zwiastun nadchodzącej produkcji, na którym zobaczycie, jak w praktyce prezentuje się to pełne akcji widowisko science fiction. Polskie - to warto jeszcze raz podkreślić.

REKLAMA
Supersiostry - polski film superbohaterski - premiera

W główne role wcielają się wschodzące gwiazdy polskiej kinematografii. Siostry Alę i Lenę grają bowiem Katarzyna Gałązka ("Klangor") oraz Karolina Bruchnicka ("Minuta ciszy"). Na ekranie łączą one siły z o wiele bardziej doświadczonymi kolegami po fachu: Grzegorzem Damięckim, Mateuszem Kościukiewiczem i Markiem Kalitą. Za reżyserię odpowiada natomiast Maciej Barczewski, który wraz Krzysztofem Gurecznym napisał też scenariusz.

Premiera filmu "Supersiostry" 10 maja w kinach.

*Zdj. główne: materiały prasowe/Przemek Pączkowski

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA