REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Portal to najszybsza aplikacja do transferu plików między PC i smartfonem bez kabla

Jestem zachwycony! Od lat używałem AirDroida. Widząc stały rozwój tego programu, sądziłem, że najprawdopodobniej będzie tak już zawsze. Na Portal natknąłem się przypadkiem i w życiu bym nie sądził, że aplikacja może zrobić na mnie takie wrażenie. Jest błyskawiczna, szybka i banalnie prosta w obsłudze. AirDroid może się schować.

03.08.2015
15:35
Portal - aplikacja do transferu plików między PC i smartfonem
REKLAMA
REKLAMA

Jest mnóstwo programów do przenoszenia plików między komputerem i smartfonem bez użycia kabla. Pushbullet, AirDroid, systemowe dobrodziejstwa sieci domowej – mamy dziesiątki możliwości. Jednak żadna z nich nie będzie tak szybka i wygodna jak Portal dla Androida. Jestem oczarowany działaniem tego rozwiązania. Wystarczy zainstalowana aplikacja w telefonie i to tyle.

Portal jest skoncentrowany na przesyłaniu plików, dzięki czemu robi to najlepiej ze wszystkich obecnych w Google Play programów.

AirDroid to prawdziwy kombajn usług. Po odpowiednim zsynchronizowaniu komputera i mobilnego urządzenia, możemy wysyłać wiadomości za pomocą PC, ustawiać w telefonie alarmy, dzwonić do znajomych czy dostawać notyfikacje, które normalnie wyświetlają się jedynie na ekranie smartfona. Jednak najważniejszą z możliwości od zawsze było dla mnie przesyłanie plików między PC, a urządzeniem mobilnym. Właśnie w tym wyspecjalizowany jest Portal.

Żadnych zbędnych rozszerzeń. Żadnych dodatkowych możliwości. Żadnych usług premium, licencji, dodatków i DLC. Tylko banalnie prosta, przetłumaczona na język polski aplikacja, którą obsłuży nawet małpa. No i magia. Dużo magii, dzięki której korzystanie z aplikacji Portal jest niezwykle szybkie i naturalne, bez ŻADNYCH wcześniejszych konfiguracji.

REKLAMA

Masz plik, który pobrałeś na komputerze i chcesz przenieść do pamięci telefonu? Wystarczy, że uruchomisz aplikację w smartfonie, natomiast na PC odwiedzisz witrynę http://portal.pushbullet.com/. Po natychmiastowym, naprawdę dobrze działającym skanowaniu kodu QR już możemy przerzucać pliki pomiędzy urządzeniami, po prostu przeciągając je myszką. Transfer jest natychmiastowy, natomiast my mamy od razu możliwość podejrzenia otrzymanej zawartości.

Takie proste, a tak przyjemne. Żegnaj AirDroid, witaj Portal. Jeżeli często przerzucacie pliki na mobilne urządzenie, a jesteście tak leniwi jak ja i nigdy nie chce wam się szukać odpowiedniego kabla, Portal to obowiązkowa pozycja w pamięci waszego smartfonu i tableta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA