REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix zamawia 2. sezon "Problemu trzech ciał". Obiecuje doprowadzić historię do końca

Oglądaliście "Problem trzech ciał"? No pewnie. Może nie od razu, ale z czasem serial twórców "Gry o tron" stał się hitem Netfliksa. Platforma wreszcie ma dobre informacje dla fanów produkcji. Zamówiła jej 2. sezon i tyle dodatkowych odcinków, ile będzie potrzebne, aby doprowadzić tę opowieść do finału.

16.05.2024
11:35
problem trzech ciał 2 sezon netflix
REKLAMA

"Problem trzech ciał" to adaptacja książki chińskiego pisarza Liu Cixina i zarazem pierwsza część jego trylogii "Wspomnień o przeszłości Ziemi". Fabuła opowiada o współczesnych naukowcach, którzy muszą zmierzyć się z największym zagrożeniem w historii ludzkości. Trop prowadzi ich do brzemiennej w skutkach decyzji podjętej przez młodą kobietę w latach 60. Na serial na podstawie powieści Netflix pieniędzy nie żałował. Ba, wydał na niego więcej niż HBO na ostatni sezon "Gry o tron". Każdy z odcinków kosztował platformę 20 mln dol. (budżet epizodów finałowej odsłony ekranizacji prozy George'a R.R. Martina zamykał się w kwocie 15 mln dol.).

"Problem trzech ciał" to zresztą nowy serial twórców "Gry o tron" - Davida Benioffa i D.B. Weissa - za który odpowiadają razem z Aleksandrem Woo. W wywiadach mówili oni już, że chcieliby doprowadzić opowieść Liu Cixina do końca. Do tej pory nie było to jednak wcale takie pewne. 1. sezon produkcji niekoniecznie od razu spełnił wygórowane oczekiwania Netfliksa. Miał solidny start, ale sukces osiągnął tylko dzięki tzw. długim nóżkom. Przez siedem tygodni gościł bowiem na globalnej liście najpopularniejszych tytułów platformy.

REKLAMA

Problem trzech ciał - Netflix zamawia 2. sezon

Jak podaje Variety, Netflix właśnie zamówił nowe odcinki "Problemu trzech ciał". Stało się to w ramach obowiązującego twórców "Gry o tron" kontraktu, który przy okazji został przedłużony. Nie wiadomo, z ilu epizodów będzie składała się nadchodząca odsłona produkcji. Dodatkowo pojawiła się jednak obietnica, że serial będzie trwał do zakończenia całej opowieści, ale nie podano, ile dodatkowych epizodów potrzeba, aby do tego doszło.

Problem trzech ciał: 2. sezon - Netflix

David Benioff i D.B. Weiss pracują nie tylko nad 2. sezonem "Problemu trzech ciał", ale też nad zapowiedzianym niedawno serialem dla platformy "Death by Lighting". Za sterami nadchodzącej kontynuacji stanie także Alexander Woo, który powróci do roli współtwórcy, producenta wykonawczego i scenarzysty. Trio wydało z tej okazji specjalne oświadczenie:

Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli doprowadzić tę opowieść do jej wspaniałego zakończenia. Odkąd przeczytaliśmy ostatnią stronę niesamowitej trylogii Liu Cixina, mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli zabrać widzów w podróż do końca wszechświata. Jedziemy!

Podekscytowany jest również wiceprezes ds. seriali fabularnych Netfliksa, Peter Friedlander, który dodaje, że jako fan sam nie może się doczekać tego, co dla widzów przygotowują David Benioff, D.B. Weiss i Alexander Woo. "Ich genialnej wizji jako twórców dorównuje niesamowite partnerstwo" - mówi przedstawiciel platformy. I, jak obiecuje, opowiadając resztę tej historii "wzniosą się na niewidziane dotąd wyżyny".

Więcej o "Problemie trzech ciał" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy 2. sezon "Problemu trzech ciał" pojawi się na Netfliksie.

Dotychczasowe odcinki "Problemu trzech ciał" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA