REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

PubMania [mobile]

Marzyłeś o tym, żeby kiedykolwiek założyć własny pub? A może właśnie w tym celu wyemigrowałeś na tereny Wielkiej Brytanii? Jakby nie patrzeć, ten rejon słynie z najlepszych pubów w całej Europie i jeżeli nie rozumiesz skąd tak dobra opinia - zagraj koniecznie w PubManię. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

11.03.2010
20:49
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Moim zdaniem, tajemnicą sukcesu jest niezwykła atmosfera panująca w brytyjskich pubach oraz - przede wszystkim - ekspresowa obsługa. Tam nie ma to tamto, jeżeli nie uwijasz się jak należy, to po prostu wylatujesz z branży. W grze PubMania, którą przygotował dla nas Gameloft, wcielamy się właśnie w postać takiego kelnera (tudzież kelnerki) i obsługujemy rzesze klientów, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku!

REKLAMA

Nasza praca polega na tym, by obsługiwać pojawiających się w lokalu klientów w możliwie najszybszym tempie. Jest to operacja o tyle skomplikowana, że musimy najpierw przyjąć zamówienie, następnie dać zlecenie obsłudze, dostarczyć towar do stolika, odebrać napiwek i - wreszcie - posprzątać szklanki. Żadna filozofia? Może i tak, ale przeważnie musimy jednocześnie ogarnąć około pięciu różnych klientów, a ich wymagania są naprawdę niesamowite.

Przede wszystkim lokal odwiedzają różni ludzie. Czasem warto sadzać ich razem przy jednym stoliku, a czasem wręcz odwrotnie. Ponadto od ich statusu społecznego zależy wysokość napiwków, ale także cierpliwość. Oj, bogaczy lepiej obsługiwać baaardzo szybko, bo jak się zezłoszczą, to może być naprawdę nieprzyjemnie. Koniec końców, wszyscy klienci mają jakiś tam zasób cierpliwości i stosowne dymki go ilustrują, dzięki czemu wiemy, na ile opieszałości ewentualnie możemy sobie pozwolić. Na nastrój naszych gości wpływają również takie detale jak gratisowe przekąski, obecność zespołu, szafy grającej i telewizora.

Dlatego właśnie szybko przekonacie się, że praca na pozycji kelnera to nie tylko funkcja swoistego przynieś-podaj-pozamiataj, ale także człowieka od zarządzania lokalem, wszystko w jednym! Po każdej zakończonej misji musimy sami zadecydować, w co ulokować pieniądze, by w przyszłości mogły one zaprocentować jeszcze jednym zadowoleniem ze strony odwiedzających nasz pub gości.

REKLAMA

Nie przesadzę, jeśli powiem, że na całą rozgrywkę składa się kilkadziesiąt różnych misji. Wielka Brytania została podzielona na pięć różnych pubów, zlokalizowanych na terenie Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii. Jak wiadomo - każdy z nich charakteryzuje się odmiennym wystrojem, a także ułożeniem stolików czy rozmiarem. W związku z czym poziom trudności stopniowo rośnie, tak jak i rosną nasze umiejętności.

Oprawa graficzna to niewątpliwie mocny aspekt tej produkcji. Utrzymana jest w pogodnej, humorystycznej konwencji, z nieco przerysowanymi cechami odwiedzających ludzi. Ponadto równie sympatyczna wydaje się animacja wszystkich postaci i wystrój lokali, które utrzymano w ciepłej tonacji kolorystycznej. Szkoda tylko, że nie zadbano o równie rewelacyjną oprawę dźwiękową!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA