REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Wywiad z prawdziwą stalkerką z „Reniferka”. Fiona Harvey twierdzi, że to ona jest „Marthą”

Piers Morgan opublikował wpis, w którym poinformował widzów o nadchodzącym wywiadzie z wyjątkową bohaterką. Dziennikarz zapowiedział, że jego rozmówczynią będzie Fiona Harvey, która twierdzi, że jest prawdziwą prześladowczynią Richarda Gadda, twórcy serialu Netfliksa "Reniferek".

09.05.2024
12:47
reniferek marta fiona harvey wywiad
REKLAMA

Nie milkną echa po premierze serialu "Reniferek", który zadebiutował w serwisie Netflix w połowie kwietnia i błyskawicznie stał się hitem. Produkcja jest adaptacją nagradzanej sztuki teatralnej, a inspiracją do jej powstania była prawdziwa historia twórcy "Reniferka", Richarda Gadda. Kiedy komik był pracownikiem londyńskiego baru, zaproponował pewnej kobiecie filiżankę herbaty na koszt firmy. Drobny i niewinny gest mający podnieść ją na duchu otworzył drzwi do chorobliwej obsesji - dziwaczne rozmowy stawały się coraz bardziej natarczywe i szybko ewoluowały w prześladowanie.

Nieco zmodyfikowana, lecz oparta na faktach, historia Richarda Gadda, wstrząsnęła widzami Netfliksa, którzy zaczęli dociekać, jaka jest prawdziwa tożsamość osób przedstawionych w serialu. Skupili się przede wszystkim na Darrienie (w tej roli Tom Goodman-Hill) oraz na stalkerce Marcie (wcieliła się w nią Jessica Gunning), która w ciągu kilku lat nękała Gadda, wysyłając mu ponad 41 tys. e-maili, niemal 750 tweetów, 100 stron listów i 350 godzin wiadomości głosowych. Poszukiwania stały się na tyle poważne, że twórca serialu zaapelował do internautów, by przestali szukać prawdziwych osób.

REKLAMA

Prawdziwa Martha z "Reniferka" weźmie udział w wywiadzie. Fiona Harvey twierdzi, że to ona była stalkerką Richarda Gadda

Dziennikarz Piers Morgan udostępnił w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował, że przeprowadzi wywiad z Fioną Harvey. Kobieta twierdzi, że to ona była prześladowczynią Richarda Gadda i to na niej twórca wzorował się, tworząc postać Marthy z "Reniferka". Kilka godzin wcześniej Benjamin King z Netfliksa zapewnił, że "wszelkie odpowiednie środki ostrożności, by ukryć prawdziwą tożsamość osób zaangażowanych w tę historię" zostały podjęte.

Prawdziwa Martha z "Reniferka" wychodzi z ukrycia i udziela mi swojego pierwszego wywiadu telewizyjnego na temat hitowego serialu Netfliksa. Fiona Harvey chce mieć swój głos w dyskusji i sprostować sprawę. Czy jest psychopatyczną stalkerką? Dowiecie się jutro

- czytamy we wpisie Piersa Morgana.

Jak nietrudno się domyśleć, post wywołał lawinę reakcji. Wiele osób zakwestionowało nadchodzący wywiad przed pryzmat moralnej odpowiedzialności za wypromowanie się na osobie, która prawdopodobnie cierpi na chorobę psychiczną: "Ta kobieta jest chora psychicznie. To nieodpowiedzialne" - czytamy w jednym z komentarzy.

Piers Morgan i Fiona Harvey

Benjamin King wypowiedział się wczoraj na temat ochrony tożsamości osób, które zostały odwzorowane w "Reniferku". Choć podkreślił, że wszelkie środki ostrożny zostały ku temu podjęte, nie zniechęciło to widzów produkcji do internetowego śledztwa. Stwierdził, że musiał zachować jakiś balans pomiędzy autentycznością i przedstawieniem faktów a ochroną tożsamości bohaterów produkcji:

Nie chcieliśmy tego anonimizować ani uogólniać - nie byłaby to już wówczas jego [Richarda Gadda] historia i podważyłoby to intencję serialu. Ostatecznie bardzo trudno jest kontrolować to, co robią widzowie, szczególnie w świecie, w którym wszystko jest wzmacniane przez media społecznościowe. Osobiście nie czułbym się komfortowo, jeśli uznalibyśmy, że lepiej będzie, jeśli Richard zostanie uciszony i nie będzie mógł opowiedzieć swojej historii

- wyjaśnił.
REKLAMA

Serial "Reniferek" jest dostępny w serwisie Netflix.

O serialu "Reniferek" piszemy więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA