REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Przez chwilę znowu poczułem się jak na automatach. Ridge Racer powraca, do tego za darmo

Ridge Racer Slipstream, darmowa wersja płatnej mobilnej aplikacji, właśnie pojawiła się w Google Play (Android) oraz iTunes App Store (iPhone).

11.07.2017
17:30
Ridge Racer powraca, do tego za darmo. Poczułem się jak na automatach
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalne Ridge Racer Slipstream powstało na 20-lecie wyścigowej serii, jako płatna gra na urządzenia mobilne. Teraz Bandai Namco postanowiło odciąć kupon od znanej marki, wydając hybrydę Free2Play nafaszerowaną reklamami oraz okazjami do wydania prawdziwych środków za pomocą mikro-transakcji. Chociaż zwykle odradzam instalowanie tego typu „wyłudzaczy”, tym razem zrobię wyjątek. Głównie za sprawą klimatu automatów z lat 90., którym ocieka ta produkcja.

Ridge Racer to zapomniana już marka o wspaniałym rodowodzie.

Seria od Namco (dzisiaj Bandai Namco) łączy niemożliwe - realistycznie wyglądające tory i samochody z zupełnie nierealistycznym modelem jazdy. Sterowanie jest o wiele bardziej oderwane od ziemi i praw fizyki niż wszystko, czego doświadczyliście, grając w Need for Speeda czy Burnouta. Ridge Racer koncentruje się na pokonywaniu łuków za pomocą driftów, które w tym tytule są standardową metodą wchodzenia w zakręt. Auta robią mnóstwo pisku i tworzą masę dymu, ale są przyspawane do podłoża, operując na połowicznym autopilocie.

Trudno wytłumaczyć to komuś, kto z Ridge Racerem nie miał nigdy wcześniej do czynienia. Jeżeli jednak wydaliście kilka(set) złotych w salonach z automatami do gier, na pewno od razu poczujecie, o co chodzi. Slipstream to produkcja z czysto salonowym rodowodem. Czuć to nie tylko w modelu sterowania, ale nawet patrząc na wygląd trójwymiarowych lokacji. Nie wiem, czy to zamierzony efekt deweloperów, ale trasy naprawdę przypominają to, co pamiętam z czasów tych najbardziej zaawansowanych automatów.

REKLAMA

W Ridge Racer Slipstream znalazła się nawet Reiko Nagase - „maskotka” tej serii, której brak w części odsłon był silnie bojkotowany przez fanów. Wyścigowa mistrzyni pełni rolę nauczyciela, wprowadzając gracza w meandry mechanizmów Free2Play, na których opiera się mikroekonomia tego tytułu. Musicie być również przygotowani na liczne reklamy, które uruchamiają się podczas przeglądania ekranów interfejsu. Czasami oglądanie spotów jest również alternatywną drogą do odblokowania zawartości, na przykład samochodowych części.

Darmowe Ridge Racer Slipstream w Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA