REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Widzowie wściekli na scenę z "Rodu smoka". Ale nie na tę, której się spodziewacie

Za nami premierowy odcinek 2. sezonu „Rodu smoka” - widzowie przyjęli go ciepło, choć nie każdy jego element przypadł im do gustu. Niektórzy narzekają na ostatnią scenę i rzekome odebranie jej dramatyzmu względem materiału źródłowego. Jeszcze inni - a imię ich legion - wściekli się przez scenę, w której... kopnięto psa.

18.06.2024
19:30
ród smoka 2 scena kopnięcie psa komentarze krytyka twaróg jucha
REKLAMA

O ile premiera 2. sezonu „Rodu smoka” spotkała się z pozytywnym przyjęciem, o tyle jeden z jej fragmentów wywołał niezadowolenie wielu odbiorców. Chodzi o scenę, w której Jucha i Twaróg, przekupieni przez Daemona Targaryena mężczyźni, wdarli się do królewskich komnat, udając, że przyszli tam po szczury (Twaróg to w istocie szczurołap, natomiast jego towarzysz jest strażnikiem miejskim). Najęte zbiry mają za zadanie zamordować księcia Aemonda, jednak ostatecznie pozbawiają życia następcę tronu, małego Jaeherysa Targaryena.

Zabójcy wkraczają do Czerwonej Twierdzy z psem, by uwiarygodnić swoje rzekome polowanie na szczury. W pewnym momencie Twaróg kopie zwierzę - i to wystarczyło, by oburzyć sporą część internautów.

REKLAMA

Ród smoka: widzowie żalą się na scenę przemocy wobec psa

Jasne, w większości przypadków nie piszą tego do końca na poważnie - ale nie we wszystkich. Biorąc pod uwagę mnogość wpisów w mediach społecznościowych, ten moment naprawdę wywołał spore poruszenie, a nawet autentyczną złość.

Proszę, powiedzcie mi, że to kopnięcie psa nie było prawdziwe? Wyglądało tak realistycznie...

Jestem bardzo zły, że szczurołap kopnął tego biednego psa bez powodu. Nie chcę więcej widzieć takich scen w przyszłych odcinkach

- czytamy, a jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Nie jest niczym nowym, że wielu widzów ciężej znosi sceny przemocy wobec zwierząt, niż wobec ludzi (nie bez powodu istnieją strony, które pomagają sprawdzić filmy przed obejrzeniem pod tym właśnie kątem). Rzecz w tym, że w kontekście serialu, w którym trup ściele się gęsto (i odcinka, w pod koniec którego odcięto głowę dziecku), podobne komentarze brzmią wyjątkowo groteskowo. 

REKLAMA

Czytaj więcej o Rodzie smoka w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA