REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Szef HBO mówi, kiedy pojawi się 2. sezon "Rodu smoka". Uzbrójcie się w cierpliwość

Wszyscy fani "Gry o tron" już od jakiegoś czasu zadają sobie jedno pytanie: kiedy premiera 2. sezonu "Rodu smoka"? Wiedzieliśmy, że przez skomplikowany proces postprodukcji szybko nowych odcinków nie zobaczymy. Teraz jeden z decydentów w HBO zasugerował termin ich debiutu.

23.02.2023
11:17
ród smoka 2 sezon premiera hbo max
REKLAMA

2. sezon "Rodu smoka" powstanie. Tyle na razie wiemy. Ekipa prequela "Gry o tron" szykuje się właśnie do wejścia na plan, bo zdjęcia mają ruszyć już całkiem niedługo. Nie otwierajcie jednak szampana, licząc, że nowe odcinki zaraz trafią na HBO Max. Sam etap produkcji potrwa praktycznie do końca roku. Potem przyjdzie czas na postprodukcję. W końcu smoki same się nie zrobią.

Jak już informowaliśmy, długi czas oczekiwania na 2. sezon "Rodu smoka" wynika z potrzeby dopracowania efektów specjalnych. Już w dotychczasowych odcinkach było ich sporo, ale przecież widzieliśmy zaledwie preludium do Tańca Smoków - wojny domowej podczas panowania Targaryenów nad Siedmioma Królestwami. Teraz smoki mają pojawiać się częściej, a my będziemy obserwować ich widowiskowe starcia.

REKLAMA

Czytaj także:

Ród smoka - kiedy premiera 2. sezonu?

Kiedy więc należy spodziewać się premiery 2. sezonu "Rodu smoka"? HBO jeszcze nie ogłosiło dokładnej daty. Wiadomo jednak, że nie zdarzy się to w tym roku. Na nowe odcinki poczekamy około dwóch lat. Tak twierdził już zresztą content CEO HBO i HBO Max - Casey Bloys. Teraz zawęża to okienko.

Przyszły rok to "dobry strzał" - stwierdził Bloys pytany przez Variety o datę premiery 2 sezonu "Rodu smoka". Dodał jednak, że produkcja nie pojawi się w sezonie nagród Emmy 2024, który trwa do maja. Czyli nowe odcinki prequela "Gry o tron" trafią na HBO i HBO Max prawdopodobnie latem.

REKLAMA
Ród smoka: 2. sezon - HBO Max - premiera

Premiera 2. sezonu "Rodu smoka" latem 2024 roku miałaby sens. W końcu pierwsza seria zadebiutowała w sierpniu zeszłego roku. HBO może więc chcieć, aby nowe odcinki pojawiły się w podobnym terminie.

Dotychczasowe odcinki "Rodu smoka" obejrzycie na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA