REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Smocze jaja z nowego odcinka „Rodu smoka” to te z „Gry o tron”. Kluczowa zmiana w serialu

W najnowszym odcinku „Rodu smoka” Rhaenyra wysłała do Doliny cztery smocze jaja. Skojarzenia z jajami z „Gry o tron” od Daenerys są jak najbardziej słuszne. Reżyserka Getta Patel potwierdziła, że to właśnie z nich w przyszłości wyklują się Viserion, Drogon i Rhaegal. Serial namieszał jednak w tej kwestii względem materiału źródłowego. 

02.07.2024
10:31
ród smoka sezon 2 odc 3 smoki jaja daenerys gra o tron
REKLAMA

Za nami 3. odcinek 2. sezonu „Rodu smoka”. „Płonący Młyn” pokazał nam sekwencję, w której królowa Rhaenyra Targaryen wysyła swoje dzieci do Doliny. Z sekwencją tą związany jest pewien easter egg, który nie umknął również wielu miłośnikom serialowej „Gry o tron”. Mimo tego, że kłóci się ona z książkową wersją wydarzeń ze świata Pieśni Lodu i Ognia.

W owej sekwencji królowa, chcąc zapewnić dzieciom - małym Aegonowi i Viserysowi - bezpieczeństwo, prosi Rhaenę Targaryen, by im towarzyszyła. Wraz z nimi wyruszają też małe smoki, Tyraxes i Stormcloud, oraz cztery smocze jaja. Kolory trzech z nich - zielony, złoty i czerwono-czarny - od razu kojarzą się z jajami, które w „Grze o tron” pielęgnowała Daenerys. W istocie, Getta Patel potwierdziła, że to z nich 200 lat później wyklują się znane z tamtej serii bestie.

REKLAMA

Ród smoka: easter egg z Gry o tron kłóci się z oryginałem

Wszyscy tam jesteśmy wielkimi fanami „Gry o tron”, więc kręcenie tej sceny było dla nas wyjątkowo ekscytujące

- powiedziała twórczyni.
Ród smoka 2

A to z kolei oznacza, że w serialowej fabule matką trójki najpopularniejszych skrzydlatych gadów jest Syrax, smoczyca Rhaenyry. Oryginalnie jednak córka Viserysa wysłała do Doliny jedynie trzy jaja - z jednego z nich wykluł się Poranek, a to oznacza, że według „Ognia i krwi” George’a R.R. Martina Syrax nie może być ich matką. W końcu po wyklucia Poranka zostaną już tylko dwie bestie. W książkach smoki Daenerys są natomiast dziećmi Dreamfyre, którą ujeżdżała Helena Targaryen. Jaja zostały skradzione i były kilkakrotnie sprzedawane - z czasem skamieniały, a po upływie dwóch stuleci trafiły do córki Szalonego Króla. Co wydarzyło się później - wiemy.

Czytaj więcej o Rodzie smoka w Spider's Web:

REKLAMA

A co z czwartym jajem serialowym jajem? Możliwe, że ten element nie uległ zmianie i zrodzi się z niego właśnie Poranek, czyli smok księżniczki Rhaeny Targaryen, córki Daemona Targaryena i Laeny Velaryon. 

Ród smoka obejrzycie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA