REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Wiemy już całkiem dużo o Rojst Millenium. To kontynuacja doskonałego serialu Netfliksa

Pierwsze zdjęcia z „Rojst Millenium”! Netflix raz jeszcze uraczy nas niepodrabialnym klimatem i gwiazdorską obsadą - czego możemy się spodziewać po trzeciej i ostatniej odsłonie cenionego cyklu?

07.07.2023
13:41
rojst millenium sezon 3 netflix serial zdjęcia premiera
REKLAMA

Rojst” to polski serial, który Netflix przejął od Showmaksa. Streamingowy gigant skorzystał z nabytych praw do tytułu i zrealizował 2. sezon („Rojst ’97"), który jeszcze bardziej przypadł widzom do gustu. Popularność cyklu wzrosła, a ciepłe przyjęcie przez widzów i krytyków zmobilizowała decydentów do rozpoczęcia prac nad trzecią serią. Przypomnę, że w pierwszej odsłonię cofnęliśmy się do lat 80. i śledziliśmy losy Piotra Zarzyckiego, który pod okiem starego wygi Witolda Wanycza na własną rękę prowadził dziennikarskie śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa i podwójnego samobójstwa. W „Rojst ’97" Netflix przeniósł nas wiele lat do przodu, do tytułowego 1997 roku. W czasie pamiętnej powodzi bohaterowi ponownie przyszło zmierzyć się z mroczną zagadką kryminalną. Co czeka nas w kontynuacji?

REKLAMA

Rojst Millenium. Pierwsze informacje i zdjęcia z serialu Netfliksa

W 3. sezonie produkcji w reżyserii Jana Holoubka pojawią się nowi istotni bohaterowie, a do obsady dołączą gwiazdy i ulubieńcy polskiej publiczności (o nazwiskach i szczegółach wspominam niżej). Przy okazji Netflix poinformował, że będzie to ostatnia seria - całość ma zatem stanowić zamkniętą trylogię. Netflix obiecuje, że fani serialu poznają odpowiedzi na wiele pytań oraz doczekają się rozwiązań dotychczasowych tajemnic. 

Nadchodzi czas zmian. Ludzie w napięciu oczekują nadejścia nowego millenium. Tymczasem w lesie na Grontach odkopany został szkielet kobiety z naszyjnikiem, a podczas urodzinowego bankietu, w hotelu Centrum dochodzi do zabójstwa. Co i kto stoi za tymi wszystkimi zdarzeniami? Historia cofa się aż do lat 60., aby odnaleźć klucz do kryminalnej zagadki.

- głosi oficjalny opis.

Serwis podkreśla, że w trzeciej serii nie zabraknie odkrywania dalszych losów postaci, które widzowie poznali w poprzednich sezonach: Anny Jass  (Magdalena Różczka), Witolda Wanycza (Andrzej Seweryn), Adama Miki (Łukasz Simlat), Piotra Zarzyckiego (Dawid Ogrodnik) oraz kierownika hotelu (Piotr Fronczewski), Nadii (Agnieszka Żulewska), czy Dzidzi (Michał Pawlik). 

Czytaj także:

REKLAMA

Rzecz jasna - pojawi się też sporo nowych postaci. Odkryjemy losy Jassijeja, w którego wcielają się Janusz Gajos i Tomasz Schuchardt. Równie istotna w tym sezonie ma być postać młodego kierownika hotelu u początków jego przebojowej kariery - zagrana przez Filipa Pławiaka. W pozostałych rolach drugoplanowych pojawią się Konrad Eleryk, Marianna Gierszewska i Michalina Łabacz. 

Rojst Millenium będzie liczyć sześć odcinków. Premiera w 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA