REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Różowa Pantera z misją w kosmosie

Różowa Pantera kojarzona jest przede wszystkim z filmów i bajek animowanych gdzie była główną postacią, która ciągle wpada w kłopoty i wychodzi w nich bez szwanku, przy okazji bawiąc oglądającą publiczność. To sympatyczne zwierzę znane jest również i graczom - Różowa Pantera była bohaterem dwóch całkiem dobrych przygodówek (Hokus Pokus Różowa Pantera oraz Na kłopoty Różowa Pantera - głosu użyczył wtedy sam Cezary Pazura!) oraz mniej udanej zręcznościówki (Różowa Pantera po skarb się wybiera). Teraz wraca po raz kolejny na ekrany naszych monitorów - tym razem jako "nauczyciel" w serii gier dla dzieci. Po uratowaniu dzikich zwierząt i planety Ziemi, przyszedł czas na Misję w kosmosie.

11.03.2010
22:34
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Motywem przewodnim tej części jest kosmos i wszystko to, co z nim związane. Tym razem Różowa Pantera poproszona zostaje o pomoc w naprawie kosmicznych stacji badawczych na każdej z planet naszego Układu, które uszkodziła fala uderzeniowa rozbłysku słonecznego. Aby to uczynić, gracz musi przejść 7 mini-gier, które ulokowane zostały na poszczególnych planetach. Większość z nich wymaga od młodego gracza logicznego myślenia. Np. na jednej z planet musimy strzelać w figury, które podobne są do wyświetlonej na statku liczby. Podobieństwo polega na kątach, jakie dana figura ma (np. 3 to trójkąt). Ciekawa jest również misja, kiedy musimy ułożyć na planszy zielone kwadraciki tak, aby nie stykały się kątami z np. niebieskimi. Proste? Niby tak, ale mamy jeszcze fioletowe i żółte, które również nie mogą ze sobą sąsiadować, a na dodatek każde z nich występuje w różnych konfiguracjach (niebieskie po cztery, fioletowe po trzy, żółte po dwa i zielone po jednym). Reszta gier to wariacje na temat klasycznych puzzli, tetrisa czy też gry w kulki.

REKLAMA

Wszystko jest ładne i przyjemne, ja bawiłem się naprawdę dobrze, tylko nie wiem, czy te gry odpowiednie są dla gracza, który ma np. 6 lat. Dla niego taki zestaw może być za trudny, a co za tym idzie - nudny. Nad kilkoma zadaniami trzeba się naprawdę porządnie zastanowić, a czy młodziutki chłopak(lub też dziewczyna), który co chwila zmienia obiekt swoich zainteresowań, będzie tracić czas nad kombinowaniem, który element nie pasuje w układance? Większość zapewne na początku będzie zafascynowana samą grą, jednak kiedy przyjdzie samemu myśleć, mogą już się troszeczkę rozczarować. Oczywiście można zmienić poziom trudności, jednak nie w tym rzecz. Różowa Pantera: Z misją w kosmosie jest przeznaczona do tych bardziej ciekawych świata dzieci, które już od małego mają głód wiedzy.

A ten dość szybko będzie zaspokojony. Przejście misji na każdej planecie odblokowuje informacje na temat danej planety. Ciekawostki przedstawione zostają w sposób dość interesujący, wiadomości czyta pani z bardzo miłym głosem, więc wszystkiego słucha się naprawdę bardzo przyjemnie. Problem w tym, że tych informacji jest dużo, a lektorka czyta je zbyt szybko. Brakowało mi możliwości zastopowania i powtórzenia danego slajdu. Wracając jeszcze do samych informacji - nie są to typowe ogólniki, a wiadomości, które mogą faktycznie poszerzyć wiedzę o kosmosie.

Rzeczą, do której mógłbym się przyczepić jest to, że Różowej Pantery jest zbyt mało. Owszem, ta pojawia się w kilku sytuacjach, które mogą rozbawić, jednak nie ma tego za dużo. Miałem wrażenie, że ta jest tylko dodatkiem, bo przecież wszystkie informacje czyta nam wspomniana wcześniej pani. W trakcie gry Różowa Pantera nie odzywa się ani razu, a szkoda, bo powinna rzucać od czasu do czasu jakimś zabawnym żartem bądź ciekawostką.

Różowa Pantera: Z misją w kosmosie wydana została przez CD Projekt w cenie 79,90 zł. W pudełku, oprócz samej gry, nie znajdziemy nic oprócz króciutkiej instrukcji. No właśnie, zbyt krótkiej. Nie ma w niej żadnej informacji o grze, o tym, jak poruszać się w menu, co należy zrobić w danej zagadce i tak dalej. Naturalnie, wszystko to jest dokładnie powiedziane w samej grze, jednak nic by się nie stało, jakby i w instrukcji takie wiadomości się pojawiły. Gra została oczywiście w pełni spolszczona.

REKLAMA

Grafika w grze jest przyjemna. Wszystko w niej jest kolorowe i kojarzy się z bajkami, co powinno spodobać się młodszym użytkownikom. Od czasu do czasu pojawi się jakaś zabawna animacja, jednak troszeczkę tego za mało. Zastrzeżeń nie można mieć także do muzyki, która nie przeszkadza w rozwiązywaniu zagadek. Nie można także zapomnieć o przyjemnym głosie lektorki. Szkoda, że tylko ona w grze się odzywa.

Różowa Pantera: Z misją w kosmosie to gra przeznaczona dla dzieci, którym nie straszne jest logiczne myślenie, a ich ulubionym zajęciem jest poznawanie nowych wiadomości. Reszta od gry raczej się odbije, ponieważ zagadki mogą okazać się zbyt trudne i nudne. Jeśli jednak twoja pociecha bądź też młodsze rodzeństwo zalicza się do tej pierwszej grupy - kupuj w ciemno!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA