REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sandra Huller: filmy. TOP najlepszych produkcji z aktorką ze "Strefy interesów" do obejrzenia w VOD

O Sandrze Huller będzie głośno, a międzynarodowa kariera to tylko kwestia czasu. Aktorka, która wystąpiła w dwóch nominowanych do Oscara filmach, sama walczyła o prestiżową statuetkę, choć ostatecznie nie udało się jej zdobyć. Oprócz "Anatomii upadku" i "Strefy interesów" Huller ma w swoim dorobku jeszcze kilka innych produkcji, a my wybraliśmy te najlepsze i dostępne w VOD. Oto TOP 7 obrazów z Sandrą Huller.

12.03.2024
19:22
sandra huller najlepsze filmy top 7
REKLAMA

Niemiecka aktorka w ostatnim czasie pokazała swój talent i wszechstronność. W tym roku Sandrę Huller mieliśmy okazję zobaczyć w produkcjach "Anatomia upadku" oraz "Strefa interesów", które były nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film i mogą jej zapewnić przepustkę do międzynarodowej kariery. Mimo tego, że wiele osób poznało aktorkę dopiero za sprawą dwóch wyżej wymienionych tytułów, Huller ma w swoim dorobku aktorskim kilka dobrze ocenianych produkcji, które można obejrzeć w VOD. Oto 7 najlepszych.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze filmy z Sandrą Huller: 7. "Jestem twój" (2021)

Produkcja "Jestem twój" w reżyserii Marii Schrader skupia się na Almie (Maren Eggert), nowoczesnej i pewnej siebie kobiecie. Naukowczyni pracująca w Muzeum Pergamońskim w Berlinie bierze udział w eksperymencie, który polega na mieszkaniu z androidem przez trzy tygodnie. Robot Tom (Dan Stevens) to przystojny, elokwentny mężczyzna, który jest idealnie dostosowany do marzeń i potrzeb Almy. I choć wydaje się być on irytująco doskonały i coraz mniej przewidywalny, kobieta zaczyna angażować się w tę niecodzienną relację coraz bardziej. Sandra Huller wcieliła się w filmie w pracowniczkę.

Film "Jestem twój" jest dostępny w serwisach: Premiery Canal+ (wypożyczenie - 12,99 zł), Prime Video (abonament), Cineman (abonament, wypożyczenie - 9,90 zł), Rakuten (wypożyczenie - 6,99 zł).

Zwiastun filmu "Jestem twój"

6. Monachium: W obliczu wojny (2021)

Akcja ekranizacji powieści Roberta Harrisa, "Monachium: W obliczu wojny" w reżyserii Christiana Schwochowa, rozgrywa się jesienią 1938 r., kiedy Europa stoi na skraju wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville'a Chamberlaina desperacko stara się znaleźć pokojowe rozwiązanie konfliktu. Tymczasem brytyjski urzędnik Hugh Legat (George MacKay) wraz z niemieckim dyplomatą Paulem von Hartmannem (Jannis Niewohner) spotykają się na konferencji w Monachium, trafiając w sam środek politycznej intrygi, a oczy całego świata zwrócone są właśnie na nich. Bohaterka, w którą wcieliła się Sandra Huller, to Helen Winter.

Film "Monachium: W obliczu wojny" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Monachium: W obliczu wojny"

5. Proxima (2019)

Film "Proxima" z Sandrą Huller w roli Wendy Hauer skupia się na astronautce Sarze (Eva Green), która o podróżowaniu w kosmosie marzyła już od najmłodszych lat. Kiedy jako jedyna kobieta bierze udział w szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej, każdego dnia przechodzi przez mordercze treningi, ćwicząc wytrzymałość organizmu. Nie tylko wysiłek fizyczny jest dla niej męczący - Sara musi bowiem ciągle udowadniać męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. Gdy w końcu zostaje wybrana na członka załogi misji "Proxima", jej życie zaczyna się komplikować - Sara obawia się bowiem rozłąki ze swoją 7-letnią córką. Prędko okaże się, że wyprawa w kosmos to porównaniu z życiem na Ziemi bułka z masłem.

Film "Proxima" jest dostępny w serwisach:

Zwiastun filmu "Proxima"

4. Kobieta w Berlinie (2008)

"Kobieta w Berlinie" to produkcja w reżyserii Maxa Farberbocka, która rozpoczyna się w momencie, kiedy Armia Czerwona wkracza do upadającego Berlina w kwietniu 1945 r. Film skupia się na niemieckich kobietach, które zdane są na łaskę radzieckich żołnierzy, przy czym nierzadko muszą wybierać między przeżyciem a szacunkiem do samych siebie. Jedną z nich jest Anonima (Nina Hoss), 30-letnia dziennikarka, która nie zgadza się być ofiarą i postanawia bronić swej godności. W tym celu postanawia znaleźć protektora, czyli wysoko postawionego rosyjskiego oficera, który będzie jej "opiekunem". A staje się nim uprzejmy i melancholijny Andriej Rybkin (Yevgeni Sidikhin). Sandra Huller wcieliła się natomiast w rolę Steffi.

Film "Kobieta w Berlinie" jest dostępny w serwisie Cineman (abonament, wypożyczenie - 6,90 zł).

Zwiastun filmu "Kobieta w Berlinie"

3. Toni Erdmann (2016)

"Toni Erdmann" w reżyserii Marena Ade skupia się na Winfredzie (Peter Simonischek), ekscentrycznym rozwodnikiem i emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia robić kawały swoim sąsiadom. Jego córka Ines, w którą wcieliła się Sandra Huller, to z kolei konsultantka w wielkiej korporacji, która diametralnie różni się od ojca - pracująca za granicą kobieta lubi mieć wszystko pod kontrolą. Kiedy nieoczekiwanie Winfred przyjeżdża do długo niewidzianej córki w odwiedziny, jego wizyta przybiera zaskakujący obrót. Mężczyzna postanawia przywrócić Ines radość życia, tworząc w tym celu fikcyjną postać Toniego Erdmanna.

Film "Toni Erdmann" jest dostępny w serwisie MEGOGO (abonament).

Zwiastun filmu "Toni Erdmann"

2. Anatomia upadku (2023)

"Anatomia upadku", tegoroczny zdobywca Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny, skupia się na szczęśliwej rodzinie, która wiedzie życie we francuskich Alpach. Ich sielanka zostaje przerwana, gdy Samuel (Samuel Theis) nieoczekiwanie ginie w wyniku upadku z okna. Śledczy próbują dojść do prawdy - czy mężczyzna skoczył, poślizgnął się, a może wypchnęła go jego żona Sandra (Sandra Huller)? Kobieta, na oczach sądu i opinii publicznej będzie musiała wyspowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa. Za kamerą produkcji stanęła Justine Triet.

Film "Anatomia upadku" można oglądać w kinach.

Zwiastun filmu "Anatomia upadku"

Najlepsze filmy z Sandrą Huller: 1. "Strefa interesów" (2023)

"Strefa interesów" to nominowana do Oscara polska koprodukcja. Bohaterami tytułu są Rudolf (Christian Friedel), jego żona Hedwig (Sandra Huller), którzy wraz z czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym i pięknym domu ze szklarnią i ogrodem. W wolnym czasie pływają kajakami, celebrują rodzinne obiady i spacerują po lesie z przyjaciółmi. Za ścianami ich wypielęgnowanego domu co jakiś czas da się słyszeć niepokojące odgłosy, a nawet rozpaczliwe krzyki. Rudolf Hoss jest bowiem komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Produkcja w reżyserii Jonathana Glazera zdobyła Oscary w kategorii najlepszy dźwięk i najlepszy film międzynarodowy.

Film "Strefa interesów" można oglądać w kinach.

Zwiastun filmu "Strefa interesów"
REKLAMA

O produkcjach z Sandrą Huller przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA