REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nie żyje gwiazda Eurowizji. Zmarła w wieku 45 lat

Nie żyje Sara Tavares, portugalska piosenkarka i gwiazda Eurowizji. Artystka zmarła w wieku 45 lat, po długiej chorobie.

20.11.2023
11:35
Sara Tavares nie żyje
REKLAMA

Sara Tavares zmarła 19 listopada w wieku 45 lat. Cierpiała na guza mózgu, Tragiczną informację o jej śmierci przekazał prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa. W opublikowanym przez polityka oświadczeniu, można przeczytać m.in. że Sara była wspaniałą artystką, która nigdy nie zapominała o swoich korzeniach. Tavares była Portugalką, pochodzącą z Wysp Zielonego Przylądka.

REKLAMA

Więcej o muzycznych gwiazdach dowiesz się na łamach Spider's Web:

Sara Tavares nie żyje. Gwiazda Eurowizji miała 45 lat.

Sara Tavares urodziła się 1 lutego 1978 roku w Portugalii w rodzinie pochodzących z Republiki Zielonego Przylądka imigrantów. W dzieciństwie musiała mierzyć z rozłąką z ojcem, który opuścił rodzinę. Wówczas jej mama zdecydowała się na przeprowadzkę na południe Portugalii Artystka nazywana była "następczynią Cesarii Evory".

Ogromną popularność Sara Tavares zdobyła w 1994 roku. Będąc młodą dziewczyną, Sara wygrała konkurs telewizyjny, zapewniający jej wyjazd na Eurowizję. Mając zaledwie 16 lat, została wytypowana do reprezentowania Portugalii na Eurowizji. Zajęła w nim ósme miejsce, prezentując utwór "Chamar a Musica". Do tej pory to jeden z najwyższych wyników w historii konkursu Eurowizji.

Sara Tavares
REKLAMA

Kilka lat temu z powodu choroby Sara zawiesiła swoją karierę

Piosenka zaśpiewana przez nią na Eurowizji, znalazła się również na debiutanckim albumie Sary, wydanym w 1996 roku. Kilka lat temu artystka musiała zawiesić karierę ze względu na chorobę nowotworową mózgu. Jej ostatnia płyta ujrzała światło dzienne w 2017 roku. Muzyka Sary była połączeniem kilku gatunków, m.in. popu oraz kizomby. Sara Tavares zmarła w szpitalu w Lizbonie z powodu guza mózgu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA