REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale

Sony Pictures chce zrobić serial animowany na bazie polskiej gry wideo. „Serial Cleaner” nadchodzi

Firma Sony Pictures Television podpisała umowę z polskim developerem Draw Distance dotyczącą serialowej adaptacji gry „Serial Cleaner”. Produkcja opowiada o wynajętym przez nowojorską mafię profesjonalnym „czyścicielu” miejsc zbrodni. Jakie są szanse, że serial powstanie i gdzie będzie można go obejrzeć?

03.08.2020
17:21
serial cleaner sony pictures
REKLAMA
REKLAMA

„Serial Cleaner” to gra wideo wydana w 2017 roku na komputery osobiste z Windowsem, Playstation 4, Xboxa One i Nintendo Switch. Za jej powstanie odpowiadało studio iFun4All znane obecnie jako Draw Distance. Fabuła produkcji kręci się wokół działającego na zlecenie nowojorskiej mafii profesjonalisty, którego zadaniem jest sprzątanie miejsc zbrodni i usuwanie śladów przed przybyciem policji.

Tytuł doczekał się pozytywnych recenzji ze strony mediów i graczy, co z pewnością również przyciągnęło Sony Pictures Television.

Firma produkcyjna i dystrybucyjna należąca do jednej z największych światowych wytwórni filmowych zgłosiła się do Draw Distance z propozycją animowanej adaptacji „Serial Cleaner”. Jak zaznaczył prezes polskiego developera, Marek Mielcarek w oficjalnej informacji prasowej, szanse na powstanie produkcji są bardzo duże:

„Serial Cleaner” ma ogromną szansę, by już wkrótce trafić na ekrany. Wszystko za sprawą podpisanej umowy z amerykańskim partnerem – Sony Pictures Television Inc. Jej warunki są bardzo podobne do tych, które ustaliliśmy ponad rok temu z Legendary. Choć tamta współpraca nie przyniosła efektów i umowa wygasła, to czujemy, że jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko stworzenia serialu, jak dzisiaj. Wszystko dlatego, że Sony chce stworzyć serial animowany. Obecnie z powodu COVID-19 animacje są gorącym tematem (głównie z powodów logistycznych), a SPT ma własne studio animacji, co tym bardziej otwiera nam przestrzeń do współpracy. Już teraz widzimy duże zaangażowanie ze strony amerykańskiego partnera.

Prezesowi Mielcarkowi chodzi oczywiście o Sony Pictures Animation, czyli studio stojące za takimi dziełami jak: „Spider-Man Uniwersum”, trylogia „Hotel Transylwania”, „Hair Love” czy nową wersję „The Boondocks”. Nie ma więc wątpliwości, że współpraca z Sony to duża nobilitacja dla działającej w Krakowie firmy. Trudno natomiast powiedzieć, gdzie zakończone dzieło miałoby zostać wyemitowane, bo produkcje Sony Pictures Animation trafiały w przeszłości na różne platformy VOD. Umowa z firmą produkcyjną może zostać przedłużona o rok za dodatkową opłatą, a Sony zagwarantowało sobie w takim wypadku przejęcie prawa do ekranizacji oraz możliwość dystrybucji jej w internecie.

Marka „Serial Cleaner” rozwinie się również dzięki sequelowi zatytułowanemu „Serial Cleaners”.

REKLAMA

Kontynuacja gry została ogłoszona w czerwcu bieżącego roku. Gracze po raz kolejny pokierują tym samym bohaterem, ale akcja tytułu przeniesie się do lat 90. Tytułowy „czyściciel” otrzyma też do pomocy dodatkowych wspólników. Bez względu na dalsze losy projektu tworzonego wraz z Sony wszelkie prawa do wydawania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji pozostaną w gestii Draw Distance. Premiera „Serial Cleaners” została zapowiedziana na 2021 rok. Nie wiadomo na razie, kiedy można się spodziewać animowanego serialu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA