REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Ta bohaterka "Sex Education" przeszła największą metamorfozę. Tak zmieniła się Aimee Gibbs

Na Netfliksie można oglądać czwarty i zarazem ostatni sezon "Sex Education". Na przestrzeni lat bohaterowie popularnego serialu Netfliksa przeszli ogromne metamorfozy, nie tylko zmieniając się fizycznie. Największą przeszła Aimee Gibbs (Aimee Lou Wood), która w początkowych sezonach uchodziła za niezbyt rozgarniętą blondynkę. Przez cztery serie sporo przeszła, mierząc się m.in. z napaścią seksualną. Na szczęście scenarzyści w końcowych odsłonach Aimee godny los, czyniąc z niej mądrą i fajną dziewczynę z pasją.

27.09.2023
15:58
sex education aimee gibbs sezon 4 obsada aktorka lou wood
REKLAMA

"Sex Edcucation" dobiegło końca. Na Netfliksie widzowie mogą oglądać czwarty, finałowy już sezon hitowego serialu. Dobrze, że twórcy się do niego przyłożyli. Bo choć można mnożyć nowe wątki i zatrudniać kolejnych aktorów, w pewnym momencie widzowie mogliby mieć już dość podobnego serialowego schematu. Główna obsada jest już u progu dorosłości, natomiast w rzeczywiści większość członków obsady ma już nieco więcej lat, niż w serialu. Choć niektórym z nich, będących przed trzydziestką, granie nastolatków jeszcze jakoś wychodzi, to jednak w wielu przypadkach na twarzach aktorów "Sex Education" wymalowała się już dorosłość. Można zatem stwierdzić, że serial zakończył się we właściwym momencie.

W Spider's Web piszemy o "Sex Education":

REKLAMA

Sex Education: Aimee zaczynała jako słodziutka i niezbyt rozgarnięta nastolatka

Niektóre z bohaterek serialu na przestrzeni lat przeszły ogromne metamorfozy. Wśród kobiecych postaci widoczne zmiany w zachowaniu widać m.in. u Ruby (Mimi Keene), która z wrednej nastolatki i szkolnej gwiazdy przeobraziła się w znacznie spokojniejszą i dojrzalszą, choć momentami wciąż zmanierowaną i zblazowaną młodą kobietę. Ogromną, jeśli nie największą przemianę, jeśli chodzi o żeńskie bohaterki "Sex Education", przeszła również Aimee (Aimee Lou Wood). W pierwszym sezonie dała się poznać widzom jako atrakcyjna, choć niezbyt rozgarnięta blondynka. Jeśli sięgniemy pamięcią do pierwszej odsłony, odważna scena seksu Aimee z Adamem (tak, z Adamem, z którym później w życiu prywatnym byli parą) otwiera pilotażowy odcinek serialu. Zresztą bohaterka będzie mieć później pod górkę z facetami, a po drodze zaliczy masę gaf i wpadek. Bo początkowo Aimee właśnie taka była - ot, sympatyczna, miła, wspierająca, ale i nieco głupiutka dziewczyna.

Ta blondynka o wyrazistej urodzie w serialu pochodzi z zamożnej rodziny; w jednym z odcinków wcześniejszych sezonów twórcy pokazali nawet spięcie z Maeve odnośnie tematu dotyczącego statusu społecznego. To właśnie w domu Aimee odbywają się liczne imprezki i spotkania towarzyskie. Początkowo bohaterka grana przez Lou Wood płynie sobie spokojnie, po drodze mierząc się z typowymi dla każdej nastolatki problemami. Przełomowe wydarzenie w życiu Aimee ma miejsce wdrugim sezonie "Sex Education". Jadąc do szkoły autobusem, Gibbs doświadcza napaści seksualnej. (Bardzo dobrze, że spośród licznych tematów dotyczących seksualności nastolatków, twórcy zdecydowali pokazać również i ten ważny problem).

Początkowo Aimee odpychała od siebie to zdarzenie, podobnie jak odsunęła się od swojego chłopaka, Steve'a jak i przyjaciół. Później - na szczęście i w dużej mierze dzięki Maeve - próbowała sama sobie pomóc, idąc na policję, ale też rozmawiając o tym, co się wydarzyło, z terapeutką, Jean Milburn (mamą Otosa). Z kolei w trzecim sezonie Aimee zgłębiała na terapii u Jean tematy związane z szeroko rozumianą seksualnością, szlifowała swój talent w pieczeniu babeczek, pracowała nad sobą i związkiem ze Steve'em, opiekując się ich wspólnym zwierzakiem. Aimee leczyła swoją traumę, lecz ostatecznie jej związek ze Stev'em rozpadł się.

29-letnia aktorka w jednym z wywiadów mówiła, że w wielu tematach utożsamia się z jej bohaterką.

Dużo z tego, co Aimee przeżywa i z czym musi się zmierzyć, to kwestie, z którymi ja także w swoim własnym życiu muszę się mierzyć. Na podobnej zasadzie identyfikuje się z Erickiem, który stara się wszystkich zadowolić i chce być przyjacielem każdego, niekoniecznie kierując się tym, czego sam chce i jak brzmią jego prawdy, bo nie chce nikogo zdenerwować

mówiła Aimee Lou Wood w rozmowie z serwisem rozrywka. wprost.pl.

Lou Wood w pewnej kwestii związanej ze swoją bohaterką ma jednak mały problem. 29-latka w tej samej rozmowie przyznała, że nie jest tak słodka, jak jej serialowa bohaterka, przez co u jej fanów pojawia się czasem zdziwienie.

Jeżeli spotykasz ludzi w prawdziwym świecie, na ulicy, to oni oczekują tego, że my jesteśmy bohaterami, których gramy. Więc jeżeli tego dnia jesteś zmęczony czy niepewny, ludzie i tak do ciebie zagadują i oczekują, że pojawi się tam Aimee Gibbs. Nie chcesz też, żeby byli zawiedzeni

- powiedziała.

Dlatego aktorce spadł kamień z serca, gdy w 3. sezonie scenarzyści dodali Aimee odwagi i szczypty dojrzałości. Gdy Aimee staje się trochę bardziej odważna, myślę sobie: „Uff, okeeej”. To wyzwalające, odciążające, że nieco zrzuca tę fasadę i staje się powoli całkowicie sobą. Myślę, że to sprawi, że ja też się tak poczuję - mówiła.

Aimee przeszła ogromną metamorfozę. Dorosła, okryła pasję i zakochała się.

Za to w czwartym sezonie, który jest najbardziej dojrzały ze wszystkich, Aimee - mimo że wciąż zdarza jej się coś palnąć (scena z Isaakiem w windzie) - jest już dorosłą, bardziej świadomą i pewniejszą siebie kobietą. Odkrywa swoją pasję: fotografowanie, a przez robienie zdjęć oswaja swoją traumę. Sesja z jeansami i w jeansach, w których Aimee tego dnia doświadczyła napaści, jest bardzo wymowna. Gibbs potrafi też w dosadny sposób odpowiedzieć facetom pracującym na budowie, którzy ją zaczepiają, aby dali jej spokój. Scenarzyści dali Aimee spory zastrzyk odwagi, co jest bardzo budujące i inspirujące.

REKLAMA

Również w tematach damsko-męskich Aimee ponownie otwiera się na mężczyzn, a w zasadzie na jednego: Isaaca, w którym zakochuje się z wzajemnością. Ten wątek kończy się happy endem i bardzo dobrze, bo oboje sporo przeszli. Brawa dla scenarzystów, którzy na przestrzeni lat w tak interesujący sposób rozwinęli wątek bohaterki "Sex Education" i nie zostawili jej z łatką ładnej i słodkiej blondyneczki. Można się tylko domyślać, że rola Aimee będzie dla Aimee Lou Wood przepustką do dalszej aktorskiej kariery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA