REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Shadowmatic - jedna z najlepszych gier logicznych z iOS - już na Androidzie. I (prawie) za darmo

Shadowmatic to jedna z najładniejszych, najbardziej zaawansowanych graficznie, najciekawszych gier logicznych, jakie w ostatnich miesiącach pojawiły się na iPhonie. Teraz świetna produkcja trafiła na Androida.

08.03.2017
15:36
Shadowmatic nareszcie na Androidzie! W dodatku (trochę) za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Założenia Shadowmatic są bardzo proste. Banalne wręcz. Stawiając obiekty pod światło, mamy za ich pomocą stworzyć cień w odpowiednim kształcie. Każdy, kto tworzył z dłoni królika, rzucając cień za pomocą latarki, doskonale wie o co tutaj chodzi.

Z każdym kolejnym poziomem Shadowmatic staje się coraz trudniejszy. Bryły rzucające cienie możemy swobodnie obracać, a z czasem rozgrywka polega na manewrowaniu nie jednym, ale kilkoma trójwymiarowymi obiektami. Co ciekawe, dokładnie takie same logiczne mini-gry znalazły się w najnowszej odsłonie Resident Evil.

Shadowmatic nie tylko daje frajdę, ale jest również bardzo przyjemne dla oka. To jedna z najładniejszych, najostrzejszych, najbardziej klimatycznych produkcji z zagadkami, jakie znalazłem w iTunes App Store. Aplikacja ma wiele wspólnego z serią The Room, która również powala pod względem grafiki.

Teraz Shadowmatic wylądowało w Google Play. Do tego jako „darmowa” aplikacja.

Oczywiście za darmo jest jedynie kilka pierwszych wyzwań. Za kolejne trzeba już zapłacić. Możliwość przetestowania programu bez ponoszenia żadnych kosztów jest bardzo ciekawa. Zwłaszcza, że takiej szansy nie dostali posiadacze iPhone’ów. W App Store gra kosztuje trzy dolary, a jej cena nie chce drgnąć ani o jotę.

REKLAMA

Zdaje się, że producenci Shadowmatic doskonale rozumieją różnice między mobilnymi systemami operacyjnymi. W iTunes App Store płatne treści są wysoko promowane, z kolei Google kładzie nacisk na zawartość darmową, uzupełnianą reklamami lub mikro-transakcjami.

Shadowmatic w Google Play oraz iTunes App Store

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA