REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Kultowy, oryginalny „Snake” z Nokii powraca! Szykujcie widły i pochodnie

Herezja, bracia i siostry, herezja i sprzeniewierzenie! Po wielu latach legend, skruszonych przez ząb czasu wspomnień oraz ballad oryginalny „Snake” powraca, od teraz zwany „Snake Rewind”.

06.05.2015
15:49
Kultowy, oryginalny Snake z Nokii powraca!
REKLAMA

Są gry oraz są GRY. Podobnież są telefony oraz TELEFONY. Co wyniknie z kombinacji jednego z drugim? Kultowy „Snake”, w którego miliony ludzi zagrywało się na nieśmiertelnej Nokii 3310. Jak ponadczasowa i legendarna była to produkcja, świadczą tysiące komentarzy na internetowych forach, pochodzących od starszych użytkowników.

REKLAMA

Jasne, dzisiaj mamy „Modern Combat”, „Angry Birds” czy „Monument Valley”. Kultowości „Snake’a” nic nie jest jednak w stanie pokonać.

Produkcja na Nokię posiadała wszystko, co dzisiaj jest wymagane aby mobilna aplikacja odniosła sukces. „Snake” był przystępny, natomiast rozgrywka intuicyjna. Zabawa nie trwała długo, z kolei program posiadał olbrzymią wartość do ponownego ogrania. Ideał, podobnie jak „Flappy Bird” czy inny „Mr. Jump”.

Do dzisiaj „Snake” był jedynie obiektem wspomnień byłych posiadaczy niezniszczalnych, działających kilkanaście dni bez ładowania Nokii. Okazuje się jednak, że kultowa produkcja powróci, w postaci „Snake Rewind”.

snake rewind

Za  „Snake: Rewind” będzie odpowiedzialny ten sam twórca - Taneli Armanto.

Po prawie 20 latach od powstania oryginalnej aplikacji, jej producent ma nam dać kolejną odsłonę wciągającej, monotonnej i niezwykle powtarzalnej produkcji. Fin zamierza przy tym iść z duchem czasu i wyposażyć „Snake Rewind” w możliwości, jakich próżno szukać w oryginalnej produkcji. Możecie już zacząć podpalać pochodnie.

W „Snake Rewind” pojawi się na przykład możliwość… cofania czasu, dzięki czemu unikniemy kolizji z coraz dłuższym i dłuższym ogonem (!). Twórca zapowiada również obecność potężnych doładowań i specjalnych umiejętności. Nie trzeba być analitykiem mobilnej branży aby wiedzieć, że najprawdopodobniej oznacza to obecność mikro-transakcji.

Znowu zabrzmię jak stetryczały piernik, ale jestem na nie. Niektórych legend po prostu nie warto odgrzebywać. Czuję w kościach, że „Snake Rewind” będzie niczym potwór Frankensteina. Do teraz mam ciarki, kiedy przypomnę sobie, co Electronic Arts zrobiło mobilnemu „Dungeon Keeperowi”.

REKLAMA

„Snake Rewind” będzie miało swoją premierę 14 maja. Aplikacja pojawi się na trzech najpopularniejszych systemach – Androidzie, iOS oraz Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA