REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

W tę polską grę gra już milion osób na świecie. Space Pioneer zapowiada się na prawdziwy hit

Polska jest krajem utalentowanych deweloperów. Produkcje CD Projekt RED i Techlandu elektryzują cały świat, mamy też bogatą scenę twórców niezależnych. Tymczasem mało się mówi o twórcach gier mobilnych. Niesłusznie, co udowadnia Space Pioneer napisane przez bydgoskie studio Vivid Games.

25.06.2018
17:15
Space Pioneer
REKLAMA
REKLAMA

Vivid Games to studio deweloperskie, które od ponad dekady tworzy i dostarcza na światowy rynek produkcje na tablety i telefony komórkowe. Jego największym sukcesem do tej pory była seria gier Real Boxing. Samo studio ma już na swoim koncie wiele nagród, Best Indie Developer, Best Polish Game of the Year oraz - co wydaje się być najbardziej miarodajne i prestiżowe - Apple Editors’ Choice.

Na rynku mobilnym często bywa tak, że gry na niego przeznaczone odnoszą sukces w sposób dość nieprzewidywalny. Pozornie kolejna-produkcja-jakich-wiele staje się niespodziewanym hitem, czasem nawet fenomenem kulturowym. Mogło istnieć podejrzenie, że i Vivid Games zdobyło sukces przez takie losowe szczęście. Jej najnowsza produkcja wydaje się jednak temu przeczyć.

Trzy tygodnie od premiery i już milion graczy. Oto Space Pioneer.

Space Pioneer pojawił się już na App Store jakiś czas temu, a niedawno zadebiutował w wersji na Androida: w sklepach Google Play i Samsung Apps. I od razu wzbudził zainteresowanie setek tysięcy mobilnych graczy. Największym sukcesem gra cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. Jest kolorowa, wybuchowa i pełna akcji, choć nie brakuje w niej (lekkich) elementów strategicznych. Wideo promocyjne gry w zasadzie opowie wszystko, co w niej najważniejsze:

W przyszłym miesiącu ma się pojawić aktualizacja rozwojowa gry. Ma ona wprowadzić nowe tryby zabawy, możliwość personalizacji pancerza, broni i robota, obsługę systemu osiągnięć, a także wprowadzić nowe mechanizmy jeśli chodzi o przeciwników i budynki.

REKLAMA

Vivid Games na tym nie kończy i szykuje się do kolejnej premiery.

Już 28 czerwca w Apple App Store, a 13 lipca w Google Play pojawi się bijatyka Mayhem Combat. W sierpniu do oferty firmy dołączą pozyskane w ramach programu wydawniczego futurystyczne wyścigi Gravity Rider. Mamy się też spodziewać dalszych nowości. A już teraz możemy być dumni z bydgoskiej spółki i życzyć jej dalszych międzynarodowych sukcesów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA