REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Pięć dziewczyn, które podbiły świat. Co dziś robią słynne Spice Girls?

Spice Girls święciły triumfy w latach 90. Dla osób, które dorastały w tamtych czasach, muzyka piątki dziewczyn z Wielkiej Brytanii była czymś wyjątkowym i niezwykłym. Po latach sięgają po nią kolejne pokolenia, mimo że grupa już nie istnieje. Bo Spice Girls to ikony popkultury i światowy fenomen. Co dziś po latach porabiają słynne spicetki?

15.10.2023
18:06
Spice Girls Featureflash Photo Agency
REKLAMA

To bez wątpienia był jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90. Choć w muzyce tamtych lat miksowały się gatunki, girlsbandy i boysbandy rządziły przez długi czas. Spice Girls zaskarbił sobie sympatię całej rzeszy fanów na całym świecie. Zespół już nie funkcjonuje, choć kilka lat temu, dokładnie w 2018 roku wyruszył w mini trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, która była strzałem w dziesiątkę i zebrała rzesze spragnionych nostalgii fanów.

W Spider's Web piszemy o muzyce:

REKLAMA

Były wielkimi gwiazdami lat 90. Co dziś porabiają gwiazdy Spice Girls?

Tymczasem na Netfliksie można oglądać 4-odcinkowy dokument o Davidzie Beckhamie, który jest mocno powiązany z zespołem przez to, że żoną piłkarza jest Victoria (Adams) Beckham. W serialu widzowie mogą zobaczyć powrót do lat 90. gdyż nie brakuje tam archiwalnych materiałów z lat 90. ale też teraźniejszych wypowiedzi dziewczyn.

Spice Girls to światowy fenomen, który zna niemal każdy, bez względu na wiek czy pochodzenie. Ten powstały w 1994 roku girlsband, początkowo pod nazwą Touch trwał aż do 2007 roku. Jeszcze w 2018 roku grupa po latach wyruszyła w mini trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, z kolei we wcześniejszych latach dziewczyny spotykały się przy różnych zawodowych okazjach. A jak jest teraz? Co porabiają dziewczyny ze Spice Girls po latach?

Viva Forever, Spice Girls

Victoria Beckham (Posh Spice) to gwiazda, o której dość dość głośno jest w mediach, lecz nie tylko ze względu na medialne małżeństwo z Davidem Beckhamem. Była gwiazda kultowego girlsbandu od jakiegoś czasu z powodzeniem tworzy modowe imperium, spełniając się jako projektantka mody. Wcześniej, po rozpadzie Spice Girls wydała debiutancki solowy singiel "Out of Your Mind", który zdobył komercyjny sukces w Wielkiej Brytanii. W 2001 roku Victoria wydała biograficzną książkę "Learning to Fly". Później tworzyła kolejne piosenki, lecz gdy zaszła w ciążę z drugim dzieckiem, zrezygnowała z nagrywania kolejnych piosenek, a w konsekwencji zakończyła współpracę z wytwórnią Virgin Records.

Pod koniec 2002 roku rozpoczęła kooperację z Telstar Records, z którą we współpracy z Simonem Fullerem podpisała kontrakt na 1,5 mln funtów. Później ze względu na karierę piłkarską męża przeprowadziła się do Madrytu, a następnie zaszła w trzecią ciążę. Odsunęło to plany wydania kolejnych piosenek. Powoli jej muzyczna kariera upadała, lecz coraz mocniej rozwijała się jej kariera projektantki mody, która trwa do dzisiejszego dnia. Beckham prężnie rozwija modową karierę, a jej ubrania noszą największe gwiazdy światowego show-biznesu. Victoria spełnia się również jako mama czwórki dzieci - synów: Brooklyna, Romeo i Cruza oraz córeczki Harper.

A co dziś robi Melanie Brown, znana jako Mel B? Początkowo, w przerwie od występowania w zespole Melanie wydała debiutancki, solowy album studyjny "Hot". Główny singiel z płyty "I Want You Back", dotarł do pierwszego miejsca na UK Singles Chart i znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Miłość jest dla głupców". Inne single z tego albumu, "Tell Me" oraz "Feels So Good", pojawiły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii. Po podpisaniu kontraktu z niezależną wytwórnią Amber Cafe, wydała drugi solowy album "L.A. State od Mind", który promowała singlem "Today". W 2013 roku, po ośmioletniej przerwie wydawniczej zaprezentowała singiel „For Once in My Life”. Mel B miłość do muzyki dzieli z uwielbieniem do telewizji.

W 2007 roku gwiazda zajęła z Maksimem Czmerkowskim drugie miejsce w finale piątej edycji amerykańskiego "Tańca z gwiazdami". Melanie była również jurorką w australijskiej oraz brytyjskiej wersji "X Factor", jurorką w "America's Got Talent" oraz mentorką "The Voice Kids Australia". W 2012 roku współprowadziła australijski "Taniec z gwiazdami". Z kolei od 2016 roku współprowadzi brytyjską edycję "Lip Sync Battle". Prywatnie z małżeństwa z Jimmym Gulzarem ma córkę Phoenix Chi. Jest również mamą córki Angel Iris ze związku z amerykańskim aktorem, Eddiem Murphym. 6 czerwca 2007 wzięła ślub w Las Vegas z producentem muzycznym, Stephenem Belafontem, któremu w 2011 urodziła córkę Madison. Rozwiedli się w grudniu 2017 roku.

Kilka lat temu piosenkarka wydała swoją autobiografię, w której przyznała, że w 2014 roku próbowała targnąć się na życie, bo nie umiała poradzić sobie z przemocą domową. Producent Stephen Belafont, o którym pisała, zaprzeczył oskarżeniom i stwierdził, że Melanie uzależniła się wtedy od narkotyków, co mogło doprowadzić do tragedii.

Z kolei Melanie Jayne Chisholm to znana w Spice Girls jako Mel C. lub Sporty Spice. Tuż przed dołączeniem do grupy była profesjonalną tancerką i prowadziła sportowy tryb życia. Po rozwiązaniu się Spice Girls Mel C. postawiła na solową karierę. W 2012 roku wystąpiła na zakończeniu letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie z koleżankami z grupy Spice Girls.

W tym samym roku Melanie zaangażowała się również w nadzorowanie musicalu "Viva Forever", opartym na dotychczasowej karierze Spice Girls. Sporty Spice nie tylko od lat trzyma formę, w końcu ksywa zobowiązuje. Jest bardzo wysportowana i świetnie wygląda, choć to oczywiście konsekwencja treningów oraz zdrowej diety. Mel C. wciąż występuje na scenie. We wrześniu zapowiadała, że szykuje duży koncert na przyszły rok z okazji 50-tych urodzin. Mel C. świętować będzie nie tylko 50-te urodziny, ale również 25 lat od wydania pierwszego solowego albumu "Northern Star!".

Warto dodać, że kilka miesięcy temu w Polsce głośno było o jej wystąpieniu na imprezie sylwestrowej pod banderą Telewizji Polskiej. Gwiazda Spice Girl pod wpływem komentarzy fanów zrezygnowała z wystąpienia w TVP, nie zgadzając się z wartościami promowanymi przez Telewizję Publiczną. Gdy przyjmowała ofertę TVP, nie miała najwyraźniej pojęcia, że TVP nie jest przychylna środowisku LGBT, które Mel mocno wspiera. Dlatego była gwiazda Spice Girls postanowiła wystosować pewien komunikat do polskich fanów. W świetle pewnych kwestii, na które zwrócono mi uwagę, a które nie są przyjazne społecznościom, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w Sylwestra – napisała w komunikacie, dodając, że ma nadzieję, iż niebawem będzie okazja, by zaśpiewać przed Polakami. Prywatnie gwiazda jest mamą córki Scarlet, którą urodziła w 2009 roku.

Geri Halliwell to gwiazda Spice Girls znana jako Ginger Spice. Razem z grupą wydała dwa albumy studyjne: "Spice" oraz "Spiceworld". Geri jest również współautorką wielkiego hitu Spice Girls "Wannabe". Piosenkarka odeszła z grupy pod koniec maja 1998 w trakcie światowej trasy koncertowej Spice World Tour. W 2007 roku wróciła do grupy, lecz niedługo po reaktywacji zespół rozpadł się. W 2012 roku razem z pozostałymi dziewczynami z zespołu promowała musical Viva Forever, którego libretto inspirowane było twórczością girlsbandu.

Po odejściu z grupy Geri tworzyła solo. Od 1999 roku wydała trzy solowe płyty studyjne. Geri mocno angażuje się charytatywnie. Jest ambasadorką dobrej woli UNESCO, pracuje też dla ośrodka opieki nad chorymi na raka piersi, zostając mianowaną honorową patronką placówki. Halliwell jest też ambasadorką charytatywnej Fundacji Króla Karola. Geri swego czasu próbowała swoich sił w pisaniu bajek dla dzieci. Zajmowała się też fitnessem, wydając dwie płyty DVD z treningami: Geri Yoga oraz Geri Body Yoga. Od grudnia 2010 roku zajmuje się projektowaniem dla firmy Next.

W lutym 2012 roku wydała linię kostiumów Next z motywem graficznym Union Jack. Geri podobnie jak pozostałe spicetki jest bardzo aktywna na Instagramie. Obserwuje ją aż 1,3 mln followersów. Geri w social mediach chętnie publikuje fotografie związane z życiem prywatnym oraz zawodowym. Wciąż zdarza się jej pisać książki dla dzieci, bierze też udział w kampaniach społecznych czy festiwalach filmowych. Geri wszędzie pełno i widać, że świetnie czuje się w błyskach fleszy. Prywatnie Ginger Spice jest mamą dwójki dzieci: córki oraz syna. Od 2014 roku Geri związana jest z Christianem Hornerem, brytyjskim szefem zespołu Formuły 1.

REKLAMA

Emma Bunton, znana jest jako Baby Spice, gdyż była najmłodsza ze wszystkich gwiazd Spice Girls. Również postawiła na solową karierę po rozwiązaniu się zespołu. Jednak zanim trafiła do legendarnej grupy, nie była debiutantką w artystycznym świecie. Zagrała w kilku brytyjskich serialach telewizyjnych. Pomogło jej to w późniejszej karierze, gdyż świetnie odnalazła się nie tylko na scenie, ale też w telewizji czy radiu. Gdy Spice girls rozpadło się, Emma podpisała kontrakt z Virgin Records, wydając pierwszą solową płytę.

Po roku straciła jednak umowę ze względu na to, że sprzedaż płyty była bardzo niska. Później Emma wydała jeszcze dwa albumy, wzięła też udział w "Tańcu z gwiazdami" oraz była jurorką w "X Factor". W 2009 została prezenterką w radiu HEART. W latach 2013–2018 wraz z Jamiem Theakstonem prowadziła codzienny popularny poranny program radiowy The Heart Breakfast Show, a w niedzielne wieczory samodzielną audycję. Baby Spice łączono swego czasu ze znanymi mężczyznami, m.in. Leonardo DiCaprio oraz Justinem Timberlakiem. W końcu Emma stworzyła relacją, choć bardzo burzliwą z muzykiem Jadem Jonesem z zespołu Damage. Były rozstania i powroty między nimi, lecz ostatecznie udało się im przezwyciężyć wszystkie burze. Para doczekała się dwójki dzieci: synów. Nie wszyscy też wiedzą, że Baby Spice jest matką chrzestną córki innej byłej gwiazdy Spice Girls - Geri Halliwell.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA