REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nicolas Cage negocjuje rolę mrocznego, brutalnego Spider-Mana w serialu Amazona. Toż to casting idealny

Rok temu informowaliśmy się, że Człowiek-Pająk doczeka się zupełnie nowej produkcji live action - mowa o „Spider-Man Noir”, serialu Amazona, nad którym pracuje Steve Lightfoot (gość, który wcześniej pracował przy odcinkowym „Punisherze” i „Hannibalu”). Teraz okazuje się, że kontrakt dotyczący tytułowej roli negocjuje nie kto inny, jak... Nicolas Cage. Który to - przypominam - raz już wcielił się w tę wersję Pajączka.

17.02.2024
11:11
spider man noir nicolas cage serial amazon marvel
REKLAMA

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, które sugerowały zmianę charakteru projektu, Nicolas Cage ma prowadzić rozmowy w sprawie wcielenia się w główną rolę w serialu aktorskim „Spider-Man Noir” (tytuł roboczy). Cage w przeszłości powołał już do życia tę alternatywną wersję herosa Marvela, udzielając jej głosu w nagrodzonym Oscarem obrazie „Spider-Man: Uniwersum”. 

Czytaj więcej o Spider-Manie na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Spider-Man Noir: Nicolas Cage walczy o główną rolę

Według informacji od źródeł „The Ankler” (które to przekazują dalej duże zachodnie media) Cage jest na zaawansowanym etapie negocjacji w spawie tego występu. Byłaby to zatem starsza, szpakowata, detektywistyczn wersja superbohatera, działająca w latach 30. XX wieku. Byłby to pewien przełom w karierze Cage’a, który dotychczas nie kreował pierwszoplanowej postaci w produkcji odcinkowej. 

Serial będzie - rzecz jasna - osadzony we własnym uniwersum. To jeden z dwóch skupiających się na alternatywnej wersji Pajączka tytułów - wcześniej zapowiedziano również „Silk: Spider Society”, który jest obecnie opracowywany na nowo. Zajmuje się nim Angela Kani.

REKLAMA

Showrunnerem „Noir” jest Steve Lightfoot, pracujący wcześniej przy serialu „Punisher” od Netfliksa. Opracuje on serial wspólnie z Orenem Uzielem, który będzie odpowiadał za scenariusz. Co więcej, odpowiedzialni za „Spider-Verse” Phil Lord i Christopher Miller wyprodukują tytuł. Przypomnę też, że Cage ma powrócić w szerszym wymiarze do roli Parkera-Noir w trzeciej odsłonię trylogii Spider-Verse. Sony chce rozszerzyć swoje Pajęcze Uniwersum na małych ekranach - projekty wydają się stopniowo nabierać rozpędu.

Oryginalnie bohater Noir zadebiutował w komiksie z 2009 roku, będącego częścią uniwersum Marvel Noir. Działający w czasach Wielkiego Kryzysu detektyw został ugryziony przez pająka, który dotychczas był ukryty w pewnym tajemniczym, skradzionym artefakcie - i tak właśnie zyskał pajęcze moce. Ta wersja Spider-Mana jest znacznie bardziej mroczna i brutalna od Parkera z Ziemi-616 - nie boi się pobrudzić sobie rąk. Potrafi zabijać, gdy uzna, że sytuacja tego wymaga. Walczył m.in. z kanibalami i nazistami - i to jeszcze zanim USA zaangażowały się w II wojnę światową.

Spider-Man Noir
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA