REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Muzyka
  4. Mobile /

Korzystasz ze Spotify Premium dla rodziny? Uwaga, przygotuj się na większa koszta – cena abonamentu wzrośnie

Jeśli korzystacie z abonamentu Spotify Premium dla rodziny, to przygotujcie się na wyższe opłaty. Jak informuje Telepolis.pl, serwis streamingowy prowadzi właśnie ankiety co do zwiększenia cen swojej usługi. 

26.02.2020
22:10
Spotify premium dla rodziny cena
REKLAMA
REKLAMA

Spotify to najpopularniejszy serwis streamingowy, na którym możemy słuchać milionów utworów. Z platformy korzysta aktualnie ok. 250 mln użytkowników, co daje mu 1. miejsce, jeśli chodzi o tego typu usługi. Tuż za nim jest Apple Music. I wiele wskazuje na to, że oferta Apple'a będzie wkrótce atrakcyjniejsza od szwedzkiego medium. Okazuje się bowiem, że Spotify planuje najpewniej podnieść cenę pakietu rodzinnego, który umożliwia korzystanie z serwisu sześciu osobom jednocześnie.

Aktualnie Spotify Premium dla rodziny kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Spotify premium dla rodziny cennik
Tak aktualnie prezentują się ceny pakietów Spotify Premium / screen ze strony Spotify

Według informacji Telepolis.pl, które dostarczyli serwisowi jego czytelnicy, klienci korzystający z usługi Spotify Premium dla rodziny dostają do wypełnienia ankiety dotyczące planów cenowych abonamentu Premium. Nowa cena Spotify Premium dla rodziny miałaby wynosić 31,99 zł lub 33,99 zł w zależności od tego, jakie preferencje będą mieli użytkownicy. Serwis streamingowy chce zapewne tym samym wyjść naprzeciw klientom, aby ci nie zniechęcili się wyższą ceną, tylko mogli wcześniej zapoznać się z nadejściem zmiany cennika. 2 czy 4 zł drożej przy płatnościach w sześć osób nie robi znacznej różnicy. Warto jednak zauważyć, że pakiet rodzinny funkcjonuje również w ramach Apple Music – z niego też skorzysta sześć osób i jego cena wynosi 29,99 zł miesięcznie (tyle co w tej chwili Spotify Premium dla rodziny).

Spotify czy Apple Music?

Trudno jednak nie zwrócić uwagi na istotny fakt – z Apple Music skorzystają raczej posiadacze iPhone'ów i innych sprzętów Apple'a (aplikacja ta jest domyślnie wgrana).

Sama z wygody korzystam na smartfonie właśnie z Apple Music (korzystam z niego w pakiecie Rodzina wraz z... rodziną), ale jasnym jest, że dla wielu Spotify będzie o wiele przyjaźniejszym medium. Tym bardziej, że – co nie jest bez znaczenia – z serwisu można korzystać bezpłatnie. O wiele wygodniejsze to jest z pozycji desktopa niż telefonu, bo wtedy – mimo że musimy co jakiś czas wysłuchać reklam – możemy przynajmniej sami decydować o kolejności odtwarzania utworów.

REKLAMA
Apple Music ceny
Tak prezentuje się cennik Apple Music / screen ze strony Apple.com

Na razie na stronie Spotify nie pojawiają się żadne informacje na temat ewentualnej podwyżki cen. Jeśli to się zmieni, poinformujemy was o tym fakcie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA