REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Dzień Gwiezdnych wojen 2020. Sprawdź promocje na gry „Star Wars” na platformach Steam, GOG.com, Origin i na konsole

May the 4th Be With You! Fani „Gwiezdnych wojen” na całym świecie świętują dzisiaj Star Wars Day i swoją miłość do sagi wymyślonej przez George'a Lucasa. Z tej okazji największe platformy sprzedające gry wideo zorganizowały promocję na najciekawsze produkcje tego typu powiązane z gwiezdną sagą. Sprawdziliśmy oraz porównaliśmy oferty Steama, GOG.com, Playstation Store i XBOX Store.

04.05.2020
19:59
star wars day 2020
REKLAMA
REKLAMA

Dzień Gwiezdnych wojen to wydarzenie, które każdego roku jest świętowane z dużą pompą i zwykle wiąże się licznymi atrakcjami i zapowiedziami prezentowanymi podczas organizowanych przez Lucasflim wydarzeniach. Niestety, w tym roku z powodu pandemii koronawirusa wszystkie one przeniosły się w całości do sieci. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wymogi kwarantanny sprawiają bowiem, że wiele osób ma więcej możliwości na nadrabianie zaległych gier wideo. A saga „Star Wars” doczekała się w ostatnich 30 latach wielu doskonałych adaptacji i spin-offów na komputery, automaty i konsole.

Nie wspominając o tym, że przy okazji 4 maja wiele wirtualnych sklepów sprzedających gry oferuje tytuły związane z „Gwiezdnymi wojnami” w niższych cenach. Jakie dokładnie produkcje można nabyć w najbliższych kilkudziesięciu godzinach? Wybraliśmy najciekawsze tytuły z zestawieniem cen.

Star Wars Day 2020 – Promocje na gry w świecie „Gwiezdnych wojen”:

star wars day 2020 class="wp-image-399634"

„Star Wars: Battlefront” to absolutny klasyk wśród sieciowych strzelanek i gier poświęconych sadze „Star Wars”. Produkcja pozwala graczom brać udział w najsłynniejszych bitwach dwóch trylogii George'a Lucasa oraz sterować rozmaitymi postaciami i pojazdami. Zawiera zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer, który właśnie z okazji Star Wars Day doczekał się oficjalnego wsparcia i aktualizacji. Gra wspiera potyczki dla maksymalnie 32 graczy i pozwala grać ze sobą osobom, które nabyły ją na różnych platformach.

Gra dostępna na Steamie za 17,99 zł, na GOG za 17,49 zł, na Origin za 17,99 zł.

Star Wars: Battlefront II (2017)

Na grę „Star Wars: Battlefront II” w momencie jej oficjalnej premiery spadła prawdziwa lawina krytyki. Kupujący nie byli zachwyceni ubogim trybem single player, narzekali też na błędy techniczne i brak balansu rozgrywki oraz (przede wszystkim) plagę mikrotransakcji. Kontrowersje wokół produkcji były tak wielkie, że organy polityczne zaczęły nawet badać sprawę pod kątem nielegalnego hazardu. Ostatecznie EA zostało jednak zmuszone do ograniczenia tzw. loot boxów, znacząco zwiększyła się też liczba map i grywalnych postaci.

Gra dostępna na Origin od 39,96 zł, od 39 zł na XBOX Store i od 59 zł na Playstation Store.

Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast

star wars day 2020 class="wp-image-399640"

Chcesz poczuć się jak prawdziwy mistrz walki świetlnym mieczem? Przez ostatnich 18 lat najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu było kupno gry „Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast” oraz jej sequela „Jedi Academy”. Oba dzieła mogą się też jednak pochwalić ciekawą fabułą, mnóstwem odwołań do Expanded Universe i olbrzymią grywalnością. Nie wspominając o tym, że w „Jedi Outcast” kierujemyjednym z najlepszych bohaterów w historii całej sagi – Kylem Katarnem.

Gra dostępna na Steamie za 12,59 zł, na GOG za 14,19 zł.

Według części fanów „Gwiezdnych wojen” dopiero „Star Wars Jedi: Upadły zakon” udało się zdetronizować wspomniane w poprzednim akapicie produkcje pod względem jakości walki na miecze świetlne. Opinie na ten temat wciąż są podzielone, ale nie zmienia to faktu, że produkcja Respawn Entertainment to doskonałe dzieło dla pojedynczego gracza. „Star Wars Jedi: Upadły zakon” można w szczególności polecić fanom serii „Uncharted”, „Dark Souls” i „Metriod”. Warto też wspomnieć o tym, że z okazji Dnia Gwiezdnych wojen gra dostała darmową aktualizację zawierającą nowe wyzwania, skórki i mnóstwo innych dodatków.

Gra dostępna na Steamie za 143,94 zł, na Origin od 158,93 zł, za 173 zł na XBOX Store i za 169 zł na Playstation Store.

Star Wars: Knights of the Old Republic

star wars day 2020 class="wp-image-399631"
REKLAMA

Popularny „KOTOR” to bez wątpienia jeden z najlepszy tytułów cRPG w historii. Dzieło Bioware zabiera gracza w podróż do przeszłości galaktyki, gdy dominującą siłą wciąż była Stara Republika. Produkcję warto pochwalić za świetną fabułę, ciekawą grupę bohaterów, różnorodne zadania do wypełnienia i dużą grywalność. „Star Wars: Knights of the Old Republic” jest ponadto dostępna także w wersji mobilnej, co może zainteresować graczy preferujących właśnie takie produkcje.

Gra dostępna na Steamie za 12,59 zł, na GOG za 14,19 zł, na Origin za 12,59 zł, w App Store za 23,99 zł i w Google Play Store za 20,85 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA