REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Złapał cię hype na Ostatniego Jedi i chcesz zagrać w coś z Gwiezdnych wojen? Oto darmowe gry mobilne

Po złotym okresie wspaniałych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen przyszedł czas na lata posuchy. Fani od lat nie dostali żadnej naprawdę porządnej produkcji. Może więc warto pomyśleć o darmowych substytutach na Androida oraz iOS?

18.12.2017
14:30
Star Wars - oto darmowe gry mobilne, które możesz pobrać na smartfona
REKLAMA
REKLAMA

Od razu zaznaczę - mobilne, darmowe gry na licencji Gwiezdnych wojen również nie powalają na kolana. Niemniej nie ponosisz żadnych kosztów związanych z ich pobraniem. Jeżeli w brzuchu ssie cię kosmiczny głód, można dać im szansę. A nuż wystarczą na tyle, aby odwieść kogoś od zamiaru kupna drugiego Battlefronta od EA. Pamiętajcie tylko, że ostrzegałem was co do jakości. Nie miejcie zbyt wielkich oczekiwań.

WAŻNE - do zestawienia wybrałem wyłącznie „czyste“ darmowe gry na licencji Gwiezdnych wojen. Czyli takie, które nawiązują bezpośrednio do filmów, książek i komiksów. Produkcje pokroju Angry Birds: Star Wars czy Star Wars Strikerz nie znajdują się w tym zestawieniu.

Star Wars: Galaxy of Heroes


Aktualnie najlepsza darmowa gra mobilna na licencji Gwiezdnych wojen. Jej mechanika jest bajecznie prosta. Sedno Galaxy of Heroes to kolekcjonowanie znanych i lubianych bohaterów, a następnie wystawianie ich do turowych walk. To bardzo popularny schemat silnie inspirowany Pokemonami, wykorzystywany w masie darmowych produkcji na Androida oraz iOS. Chociaż pomysł jest do bólu wtórny, sama rozgrywka została dopracowana, a program jest na tyle doszlifowany, że można go polecić z czystym sumieniem. Wciąga!

Dla kogo? Dla fanów Pokemonów, zbieractwa, figurek i walk turowych

Star Wars: Force Arena

Po wielkim sukcesie Clash Royale każdy wydawca gier mobilnych zapragnął mieć pozycję o podobnej mechanice. Czyli takiej skupionej na zdobywaniu bazy wroga, przy jednoczesnym bronieniu własnych fortyfikacji. Tytułowa arena zazwyczaj posiada dwie drogi do celu, a gracz wraz z rywalem posyłają na front systematycznie regenerujące się mięso armatnie przeplatane cennymi bohaterami. Kto pierwszy zniszczy siedzibę wroga, ten wygrywa. Darmowa gra kładzie wielki nacisk na rywalizację online z innymi fanami Gwiezdnych wojen.

Dla kogo? Dla miłośników Clash Royale, gier MOBA oraz prostych gier strategicznych.

Star Wars: Commander

Było Clash Royale, czas na Clash of Clans. Star Wars: Commander to uproszczona gra strategiczna, która opiera się na rozwoju bazy oraz napadaniu wrogich placówek przeciwnika. Osadzona w czasach starej trylogii gra zmusza do wyboru jednej ze stron konfliktu, a następnie zapoznaje z mechanizmami żywcem ściągniętymi od bardziej pomysłowej konkurencji. Niestety, pomimo moich najszczerszych chęci, aplikacja nie wypełnia luki po komputerowym Empire at War.

Dla kogo? Dla fanów Clash of Clans, którzy chcą pokierować AT-AT

Star Wars: Force Collection

Force Collection to jedna z masy gier karcianych od Konami. Więcej raczej nie trzeba mówić - zbierasz, walczysz, płacisz prawdziwymi środkami za lepsze karty. Aplikacja jest systematycznie poszerzana o zawartość z nowych filmów, ale aktualizacji dedykowanej Ostatniemu Jedi wciąż nie widzę.

Dla kogo? Dla kolekcjonerów, którzy chcą, aby zebranie ponad 400 kart stało się ich sensem istnienia

Star Wars Pinball 5

Na Węgrzech działa studio, które od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu cyfrowych stołów do pinballa. ZEN Studios stworzyło masę tematycznych aren. W tym takie do Gwiezdnych wojen. Aplikacja Star Wars Pinball 5 zawiera darmowy stół inspirowany epizodem Imperium Kontratakuje. Resztę pozycji z kosmicznego zbioru trzeba dokupić za prawdziwe pieniądze.

Dla kogo? Dla tych, na których zawsze trzeba czekać podczas wychodzenia z baru

Star Wars: Puzzle Droids

REKLAMA

Coś dla mniejszych graczy oraz fanów gier logicznych. Star Wars: Puzzle Droids to aplikacja inspirowana serią Candy Crush, w której trzeba łączyć ze sobą kolorowe klejnoty. Program został wykonany na zaskakująco dobrym poziomie, pomimo błahej tematyki. Co prawda mało ma to wspólnego z Gwiezdnymi wojnami, za to idealnie pasuje do profilu mobilnej, dotykowej rozgrywki.

Dla kogo? Wszystkich, którzy przeszli Candy Crush Saga

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA