REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nareszcie gra mobilna ze świata Gwiezdnych wojen w okazałej oprawie. Możecie już zagrać w Star Wars Rivals

Disney zapowiedział Star Wars Rivals - darmową mobilną grę na licencji Gwiezdnych wojen, która opiera się na wymianie ognia w czasie rzeczywistym. W końcu jakiś ciekawy, wypełniony filmową akcją projekt.

17.01.2018
14:19
Star Wars Rivals - nareszcie mobilna gra SW w okazałej oprawie
REKLAMA
REKLAMA

W Google Play oraz App Store nie brakuje gier z Gwiezdnymi wojnami w tytule. Tych płatnych i darmowych. Niestety, większość pozycji to puste, pozbawione duszy klony Clash Royale czy Candy Crush, które nie mają żadnej większej wartości. Z drugiej strony, ile można grać w mobilnego KOTOR-a, LEGO Star Wars czy Angry Birds. Na szczęście na horyzoncie pojawiło się coś odświeżającego i ciekawego.

Star Wars Rivals to strzelanina na szynach, w której gracz rozprawia się z oddziałami przeciwnika.

Co oznaczają wyżej wspomniane szyny? To, że awatar gracza zostaje przytwierdzony do ziemi i nie ma możliwości swobodnego poruszania się. Wirtualna postać przemieszcza się tylko wtedy, kiedy zaplanują tak twórcy gry. Do tego po stałych trasach, od punktu A do punktu B. Jeżeli liczyliście na swobodę eksploracji w stylu Jedi Outcast czy The Force Awakens - cóż, nie tym razem. Rivals będzie znacznie bliżej strzelaninom z automatów.

Nawet pomimo szynowej budowy, Star Wars Rivals wydaje się ciekawym odświeżeniem. Gra robi pozytywne wrażenie zwłaszcza w obszarze warstwy wizualnej. Trójwymiarowa Takodana czy planeta Kashyyyk wyglądają zadziwiająco dobrze. Nie sposób również napisać coś złego o modelach postaci i przeciwników. Nie jest to może najładniejsza mobilna gra na smartfony i tablety w historii, ale i tak przyjemnie się na nią patrzy. Niestety, użytkownicy iOS-a mogą na razie tylko podziwiać zdjęcia.

Inaczej niż posiadacze Androida. Ci mają okazję przedpremierowego pobrania Star Wars Rivals do pamięci smartfonu.

REKLAMA

Chociaż aplikacja nie miała jeszcze swojej globalnej premiery, to istnieje sposób, aby poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy wejść pod TEN BEZPIECZNY LINK prowadzący do oficjalnej witryny Google. Następnie musicie potwierdzić, że chcecie zostać testerem aplikacji. Potem odczekajcie około 10 minut. Po tym czasie Star Wars Rivals powinno być możliwe do pobrania z Google Play. Dokładnie w ten sam sposób, jak inne dostępne aplikacje.

To jeden z tych momentów, w których bardzo żałuję rozstania z Androidem. Star Wars Rivals zapewne nie będzie niesamowitym hitem i objawieniem mobilnej sceny. Mimo tego, jako fan Gwiezdnych wojen, z chęcią położyłbym ręce na tej grze najszybciej, jak to tylko możliwe. Niestety, Rivals dla systemu iOS pojawi się dopiero w niedalekiej przyszłości. Najprawdopodobniej zaraz po tym, gdy skończą się testy na platformie Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA