REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Stań się Jedenastką i zwalcz Łupieżcę Umysłów. Netflix szykuje gry na podstawie swoich seriali

Przeżywanie przygód na małym ekranie z bohaterami seriali Netfliksa to za mało. Wkroczą oni również w świat elektronicznej rozrywki. Jakich gier możemy się spodziewać oraz na jakich platformach?

13.06.2019
9:44
stranger things gra netflix
REKLAMA
REKLAMA

Podczas targów E3 odbył się zorganizowany przez czerwone N panel o tytule „Nowa odsłona ulubionych seriali: Netflix Originals w świecie gier wideo”. Platforma podzieliła się planami stworzenia na podstawie swoich popularnych seriali interaktywnego doświadczenia.

Zapowiedziano trzy tytuły, z czego aż dwa będą związane ze „Stranger Things”.

Pierwszy z nich, „Stranger Things 3: The Game”, pojawi się już za kilka tygodni, bo 4 lipca 2019. Będzie to gra przygodowa łącząca grafikę w stylu retro oraz nowoczesną rozgrywkę. Wszystko, aby zapewnić nostalgiczną zabawę w świeżym wydaniu.

Wcielimy się w jedną z postaci z serialu, a naszym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek i walka ze znanym z małego ekranu Łupieżcą Umysłów. Do wyboru przez gracza z pewnością będzie Max, znająca ciosy karate i mająca możliwość dodania obrażeń od ognia do wyprowadzanych kopnięć. Kolejną bohaterką będzie Jedenastka, którą twórcy, co nie powinno nikogo zdziwić, opisują jako najpotężniejsza postać w grze. Tytuł trafi na takie platformy jak Nintendo Switch, XBOX One, PlayStation 4, PC, Mac oraz na systemy Android i iOS.

Powstanie też hybryda RPG i łamigłówki na urządzenia mobilne, która także będzie osadzona w świecie znanym ze „Stranger Things”.

Gra nie posiada jeszcze oficjalnego tytułu, ale na to jest jeszcze czas, gdyż premiera dopiero w 2020 roku. Gracze będą mogli łączyć siły z pozostałymi użytkownikami, by wspólnie walczyć z czającym się za rogiem złem. Tytuł powstaje we współpracy z fińskim Next Games.

30 sierpnia do biblioteki serwisu trafi „Ciemny kryształ: Czas buntu”. Będzie to animowany serial oparty na kultowym filmie Jima Hensona z 1983 roku. Wygląda na to, że Netflix pokłada duże nadzieje w tym tytule, gdyż na jego podstawie również jest planowana gra. Ta będzie dostępna na Nintendo Switch, XBOX One, PlayStation 4, PC oraz Mac.

REKLAMA

Będzie to taktyczna gra turowa, w której gracz ma za zadanie werbować do drużyny postaci oraz potwory z całego świata fantasy Thra, a następnie wystawiać je do walki w ponad 80 bitwach. Premiera została zapowiedziana na bliżej nie określoną datę w tym roku.

Wszystkie tytuły będą dostępne w wersjach cyfrowych. Nie ma w planach edycji pudełkowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA