REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Seriale /
  4. Komiksy

Fragmenty skasowanej gry Stranger Things od Telltale Games trafiły do sieci. Wiemy też więcej o komiksie

Stranger Things szybko stał się jednym z najważniejszych seriali Netfliksa. Trwają właśnie prace nad trzecim sezonem, a oprócz tego powstaje komiks. Ujawniono też sceny ze skasowanej wczoraj gry od Telltale Games.

25.09.2018
21:22
stranger things uniwersum
REKLAMA
REKLAMA

Zapowiedziana w czerwcu linia komiksowa Stranger Things od wydawnictwa Dark Horse rusza w tym tygodniu. Od jakiegoś czasu wiadomo już, że głównym bohaterem serii będzie Will Byers. Odpowiedzialna za scenariusz pierwszego numeru Jody Houser opowiedziała w rozmowie z Hollywood Reporter o dalszych szczegółach fabularnych i estetyce komiksu.

Stranger Things #1 opowie o przygodach Willa po Drugiej Stronie. Mroczny świat pozostawał do tej pory w dużej mierze tajemnicą. Właśnie możliwość pracy nad (w dużej mierze) nieobecnym w pierwszym sezonie bohaterem i Drugą Stroną stanowiły dla twórców komiksu główną zachętę. Mieli oni do pewnego stopnia wolność twórczą przy tworzeniu mini-serii, ale każda ich decyzja musiała zostać zaakceptowana przez Netfliksa.

Styl graficzny zeszytów Stranger Things będzie nawiązywać do estetyki komiksowej z lat 80. i takich powieści graficznych, jak X-Men: Mroczna Phoenix. Znacznie mniej możemy powiedzieć o planowanej od jakiegoś czasu gry wideo od Telltale Games. Produkcja została właśnie skasowana z powodu bankructwa amerykańskiej firmy.

W internecie pojawiły się fragmenty przygotowywanej gry. Gracz kieruje Willem, a w scenkach pojawia się także Joyce.

Opublikowany przez portal PC Games Network materiał jest na wczesnym etapie produkcji, ale widać na nim typowy dla innych produkcji firmy styl rozgrywki. Również projekty postaci wyglądają na żywcem wyjęte z gier Telltale. W jednej ze scenek Joyce relacjonuje Willowi, że rozmawiała z doktorem Owensem (co sugeruje umiejscowienie akcji gdzieś po drugim sezonie serialu). A to nie koniec ujawnionych nagrań. Na części z nich widać samego Demogorgona, przed którym zapewne musiał uciekać gracz.

Nie wiadomo, czy Netflix zdecyduje się kontynuować projekt wraz z inną firmą. Stranger Things od Telltale Games miało być tylko częścią umowy między dwoma firmami. Tak czy inaczej prace nad projektem będą musiały rozpocząć od zera.

REKLAMA

Trzeci sezon Stranger Things ma trafić do widzów w 2019 roku. Trwają właśnie zdjęcia do produkcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA