REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Zwiastun 6. odcinka „Szoguna” zapowiada pierwszą bitwę. Czy w końcu zobaczymy sceny walki?

„Szogun” to aktualnie jeden z największych hitów platformy Disney+. Ogromną popularność zdobył tak naprawdę już w dniu premiery, a nawet jeszcze przed nią. Widzowie, którzy z niecierpliwością czekali na pierwsze odcinki tej wysokobudżetowej produkcji, z pewnością się nie zawiedli. Aktualnie możemy obejrzeć pięć pierwszych epizodów. W najbliższy wtorek do serwisu trafi 6. odcinek serialu, z którego zapowiedzią możemy zapoznać się już teraz.

21.03.2024
15:01
Zwiastun 6. odcinka serialu Szogun, Disney+
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące piątego odcinka pierwszego sezonu serialu „Szogun”!

REKLAMA

Jak dotąd „Szogun” nie zaserwował jeszcze swoim odbiorcom żadnej porządnej sceny walki. Przynajmniej nie takiej w pełnej okazałości. W serialu od samego początku czuć, że polityczny konflikt nie skończy się niczym innym, jak rozlewem krwi. Chociaż wszyscy woleliby raczej tego uniknąć. Do tej pory polityka była uprawiana głównie przy pomocy siły argumentów, nie argumentów siły. Taki stan rzeczy jednak szybko może ulec zmianie. Oczywiście w tle nadal będzie rozwijał się płomienny romans. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi 6. odcinka.

Więcej o „Szogunie” czytaj na łamach Spider's Web:

Szogun: zwiastun 6. odcinka zapowiada pierwsze starcie zbrojne

Przypomnijmy, że pod koniec 5. epizodu do Osaki powróciła Ochiba No Kata, matka prawowitego dziedzica, który jest jeszcze zdecydowanie za młody, aby sprawować władzę samodzielnie. Od tej chwili cała Rada ma odpowiadać tylko i wyłącznie przed nią. Zapowiedziała również, że czas na pokojowe rozwiązanie konfliktu minął. Wszelkie poprzednie próby spełzły na niczym, więc pora sięgnąć po inne środki perswazji.

REKLAMA
Oficjalny zwiastun 6. odcinka serialu Szogun, dostępnego na platformie Disney+

W zapowiedzi widzimy również, że Yoshii Toranaga pierwszy raz przemawia do swojej armii. Czyżby były to już ostanie spokojne chwile przed wielką bitwą? Wszystko na to wskazuje. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wątku rozwijającej się, nie bez przeszkód, relacji między Johnem a Mariko. Sprzeczne z japońską obyczajowością uczucie będzie najprawdopodobniej wystawione na kolejną próbę. Spokojnie można już rezerwować sobie wtorkowy wieczór na seans 6. odcinka serialu „Szogun”.

Serial „Szogun” można oglądać na platformie Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA