REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Tajna inwazja" na celowniku zachodnich krytyków. Najniższe oceny w historii MCU

Za nami 6., finałowy odcinek "Tajnej inwazji", czyli najnowszego serialu wchodzącego w skład MCU. Szpiegowski thriller Marvela zapowiadał się znakomicie i w istocie kupił serca wielu widzów swoimi pierwszymi odcinkami. Okazuje się jednak, że fani i dziennikarze nie są zadowoleni z kierunku, jaki obrała produkcja. 

30.07.2023
11:15
tajna inwazja serial finał recenzje krytycy disney marvel mcu
REKLAMA

"Tajna inwazja", nowy serial Marvela dostępny na Disney+, dobiegł końca. Ciepłe przyjęcie pierwszych epizodów zwiastowało solidną produkcję; ewentualny dystans przyzwyczajonych do nieco innej formy fanów Kinowego Uniwersum Marvela można było łatwo wytłumaczyć odmiennym tonem, atmosferą. Okazuje się jednak, że zachodni widzowie nie przekonali się do tytułu. Przeciwnie: produkcja stała się najgorzej ocenianą odsłoną w historii franczyzy.

Czytaj także:

REKLAMA

Tajna inwazja z najniżej ocenianym odcinkiem w MCU

Wchodzące w skład MCU seriale to w większości przypadków co najmniej niezłe produkcje, wśród których nietrudno natknąć się na prawdziwe perełki ("WandaVision", "Loki"). Oczywiście, potknięcie zawsze może się zdarzyć - w ramach pojedynczego sezonu czy, tym bardziej, w skali tak płodnej marki.

Miażdżąca większość filmów i seriali MCU cieszyła się ciepłym przyjęciem, a średnie ocen widzów i krytyków w największych agregatorach nie pozostawiają wątpliwości: lubimy produkcje Marvela. Podobają nam się. Doceniamy je. Zazwyczaj. Bo wygląda na to, że zachodni widzowie i dziennikarze nie kupili "Tajnej inwazji" z gwiazdorską obsadą (Samuel L. Jackson, Emilia Clarke, Ben Mendelsohn, Olivia Colman).

Tajna Inwazja

Według popularnego serwisu Rotten Tomatoes - portalu zbierającego recenzje krytyków - finał "Tajnej inwazji" jest najgorszej ocenianym epizodem w historii MCU. Na ten moment zebrał on zaledwie 13 proc. pozytywnych opinii - z tak złym odbiorem nie spotkał się żaden film czy serial Marvela.

Lista najgorzej przyjętych odcinków prezentuje się następująco (szeregując od "najgorszego" zdaniem mediów):

REKLAMA
  1. Tajna inwazja - odcinek 6 - 13 proc.
  2. Tajna inwazja - odcinek 3 - 38 proc.
  3. Tajna inwazja - odcinek 2 - 50 proc.
  4. Tajna inwazja - odcinek 1 - 52 proc.
  5. Mecenas She-Hulk - odcinek 6 - 70 proc.

Warto jednak pamiętać, że całość serialu widzowie - jak na razie - oceniają raczej pozytywnie. Produkcja doczekała się 61 proc. przychylnych opinii. Istotny dla losów całego uniwersum finał seri obejrzycie już w Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA