REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Taniec z Gwiazdami

Gdy siedziałem w fotelu, popalając namiętnie kubańskie cygaro, przewijały mi się retrospekcje z wirtualnego kontaktu z najbardziej zapadającymi w pamięci postaciami z gier wydanych w minionym roku. Było ich aż tyle, że trudno je wszystkie spamiętać, lecz w mojej głowie, nad którą unosił się kłębek dymu, zawirowało kilka/naście co bardziej rzucających się w oczy istot. Niekoniecznie istot ludzkich, które jakimś sposobem utkwiły mi głęboko w... sercu swoją osobowością, charakterem czy wyglądem zewnętrznym.

11.03.2010
20:55
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Powiecie, że qjin chory jakiś? Zamiast zająć się czymś pożyteczniejszym, to siedzi i zawija w te sreberka, a przed oczyma ukazują mu się obrazy przeszłości, gdy "zaliczał" gorące i gorętsze... PeCetowe tytuły zeszłego roku. Z "braku laku" nachodzi mnie czasem taki nastrój, że mam ochotę na "pogrzebanie" w swoim mózgu i nierzadko daję się ponieść czarowi wspomnień. Padło na totalnie subiektywne zestawienie pięknych i brzydkich, wulgarnych i tych nieco mniej, itp., itd., etc. (inwencję pozostawiam Wam) postaci, które debiutowały na scenie "growej" w 2007 roku i zapisały się - cudem bądź też nie - na moim twardym dysku w części zwanej głową. Kolejność bez znaczenia. Uwaga! Obniżamy peryskop i zanurzamy się w światek postaci niezwykłych. Towarzysz qjin, witam ozięble, acz zapraszam serdecznie. Let's get ready to rumble!

REKLAMA

Kaelyn Gołębica

Cechy charakterystyczne: boskie, jasne włosy, słodki charakterek, ciało zbudowane zgodnie z kanonami piękna

Znak szczególny: Znamię w górnej części policzka

Gdzie występuje: Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy

Kto odpowiada: Obsidian Entertainment

Za co znalazła się w moim rankingu? Za piękne oczy, za piękne włosy, za piękną twarz, za piękne usta, za piękny charakter, za emanującą z niej boskość. Za całokształt. Jedna z najlepiej wykreowanych postaci w zeszłym roku. Tu należą się brawa dla Obsidianu, którzy odpowiadają za stworzenie dodatku do NWN 2 i tejże postaci. Taką gołębicę chciałoby się mieć pod swoim daszkiem. Szkoda, że moje zakończenie z Kaelyn było takie, a nie inne. Poświęciłbym siebie samego, by móc spędzić z nią choć wieczór. Dla mnie jedna z głównych Gwiazd programu.

Marcus Fenix

Cechy charakterystyczne: odziany w fajny uniform, chustka na czerepie, urodzony dowódca

Znak szczególny: brzydka, poharatana facjata

Gdzie występuje: Gears of War

Kto odpowiada: Epic Games

Skazany na 40 lat w zakładzie karnym Jacinto. Członek Koalicji walczącej przeciwko Szarańczy, potem dowódca, kierujący swoim oddziałem twardą ręką. Człowiek-masakra. Bez mrugnięcia okiem wybija w pień hordy maszkar. Nie wie, co to strach. Zbudowany niczym niezniszczalny głaz, zabija brutalnie i z zimną krwią hordy Szarańczy, które oblegają dużą część planety Sera. Potrafi przypiec plugastwom, nawet będąc w sytuacji kryzysowej. Marcus Fenix (nie jak feniks), mówiący głosem Johna DiMaggio, to moim zdaniem jeden z najbardziej charakterystycznych głównych bohaterów gier ostatnich lat. Mocny w gębie, mocny w barach. Ma prawdziwego ducha walka. Model bohatera w grach osadzonych w (nie)dalekiej przyszłości.

Augustus "The Cole Train" Cole

Cechy charakterystyczne: potrafi swoimi tekstami rozluźnić poważną atmosferę panującą w drużynie, prawdziwa baryła, zdolna rozgnieść swoim cielskiem każdego robala

Znak szczególny: umięśniony jak najbardziej umięśnione dinozaury

Gdzie występuje: Gears of War

Kto odpowiada: Epic Games

Druga Gwiazda hitu Gears of War o dźwięcznym pseudonimie "The Cole Train" AKA Gus. Postać, która równie dobrze mogłaby wystąpić zamiast Marcusa w roli głównej. Ale dużo bardziej pasuje do roli dalszoplanowej, wprowadzając do rozgrywki trochę luźniejszego nastroju, głównie za sprawą tekstów-wiązanek, które potrafią rozbawić nawet największego poważnego sztywniaka. Wyróżnia się nie tyle zabawnymi żartami, ile budową ciała zaiste niczym u mastodonta. Kapitalna kreacja. A druga osoba z gry Gears of War w tym zestawieniu świadczy o kunszcie Epic Games, za co należą się szczególne oklaski i wielki szacunek.

Ręka Śmierci

Cechy charakterystyczne: człowiek bez twarzy, tajemnicza postać o nie do końca znanych zamiarach

Znak szczególny: krwista maska

Gdzie występuje: Jade Empire: Edycja Specjalna

Kto odpowiada: BioWare

Jedna z niewielu złych postaci w "Tańcu z Gwiazdami gier 2007 roku". Choć i to nie jest jasno powiedziane. Świetnie posługująca się swoimi zabójczymi ostrzami i mogąca zadawać obrażenia duchowe. Zdziwienie? Zaskoczenie? W końcu pochodzi ona ze świata mitycznych Chin. W zasadzie niewiele o niej wiemy. Skrywa nie tylko twarz, ale i prawdziwe knowania. W głównej mierze w pamięci utkwiła mi walka, a ta skończyła się zależnie od wyboru gracza i jego nastawienia. Schwarzcharakter może nie na skalę Lorda Vadera, Imperatora czy choćby Malaka, ale ma w sobie coś, co nie pozwala o nim łatwo zapomnieć. Niecodzienny wygląd? Skrytość? Choć i tak nie przysporzyło to popularności Ręce Śmierci, przy wyżej wymienionych personach wypada dość śmiertelnie... blado.

Tatuśkowie

Cechy charakterystyczne: ochroniarz Siostrzyczek, powolny, masywny, kroczący - z instynktem macierzyńskim - kombinezon, zachowujący się po trochu jak zdziczałe zwierzę

Znak szczególny: kombinezon dość oryginalnie uszyty

Gdzie występuje: BioShock

Kto odpowiada: Irrational Games/2K

Dość nietypowa Gwiazda w tym zestawieniu. Ulubieniec Siostrzyczek. Jego sława wyszła daleko poza podwodny kompleks Rapture. Głównie dzięki licznym reklamówkom w różnych interesujących pozycjach. Właściwie, można użyć liczby mnogiej, bo Tatuśkowie występują w kilku odmianach. Co kolejna, to dziwniejsza. Jednakże spotkanie z nimi twarzą w twarz (choć jego nie widzimy), to niezapomniane wrażenia, nawet po upojnej nocy. Szkoda, że ich gloria zniknęła tak szybko, jak się pojawiła. Nowi nie są chyba zbyt lubiani w doświadczonym towarzystwie. Tak czy siak, Mr. Bubbles odcisnął na mnie trwały ślad, który pewnie zostanie do czasu... premiery BioShocka 2.

Sander Cohen

Cechy charakterystyczne: nietuzinkowy wygląd, ma bzika, zachowuje się jak prawdziwy aktor

Znak szczególny: zamiłowanie do sztuki

Gdzie występuje: BioShock

Kto odpowiada: Irrational Games/2K

Cohen to postać, która pozostawiła po sobie piętno w moim umyśle. Doskonała kreacja. Psychodeliczny, chorobliwie oddający się swojej pasji - sztuce. Sceny z nim w roli głównej to majstersztyk. Mój kandydat do "Najlepszej postaci z gier 2007 roku" (i nie tylko). Poświęca się swojemu zamiłowaniu, a po jego zachowaniu można zauważyć symptomy choroby psychicznej w stadium "nie ma dla niego ratunku". Rzekłbym więcej, ale po co? Żeby przekonać się, czy mam rację, musicie sami przeżyć z nim spotkanie. Na pewno nie pożałujecie.

Kane & Lynch

Cechy charakterystyczne: brutalni, wulgarni, nienormalni

Znak szczególny: Kane - plaster na nosie, blizna przechodząca przez oko, Lynch - łysiejące czoło

Gdzie występuje: Kane & Lynch: Dead Men

Kto odpowiada: IO Interactive

Postanowiłem ich połączyć. Wszak mamy do czynienia z duetem, jakiego gracze dawno nie widzieli. Kane - psychopata z wyglądu, Lynch - psychopata w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie ma co, twórcy lepiej dobrać ich nie mogli. Jest to jedna z najbardziej barwnych par "growych" ostatnich lat. Sypią wiązankami gdzie popadnie, sami zaś bezwzględni, zwłaszcza Lynch, którego nie można zostawić samego z zakładnikami, bo nigdy nie wiadomo, do czego dojdzie... Nadawaliby się do dobrego filmu klasy A. Osobiście nie chciałbym znaleźć się między tym zabójczym duetem, ale bliżej poznać - jak najbardziej.

Geralt z Rivii

Cechy charakterystyczne: nienaturalna szybkość, włada mieczem jak mało kto, słabość do czarodziejek

Znak szczególny: kocie oczy, włosy koloru mlecznego

Gdzie występuje: Wiedźmin

Kto odpowiada: CD Projekt Red Studio

Co tu dużo mówić. Postać, która nie tylko dorównała swojej sławie, ale i ją prześcignęła. Bo któż nie słyszał o sławetnym, białowłosym wiedźminie, co się zwie Geralt z Rivii? Jak zapewne zauważyliście, na mojej liście nie ma za wiele postaci przewodnich, częściej poboczne, które, owszem, odgrywają ważną rolę, ale jedynie są w cieniu pierwszoplanowych Gwiazd. Chociaż być w cieniu takiej sławy jak owy wiedźmin z Rivii to sam zaszczyt. W końcu jest to moim zdaniem najlepiej zrealizowany charakter w zeszłorocznych grach erpegie. Ma słabość do piwa i kobiet, przeważnie czarodziejek. Nie pogardzi też dobrą żytniówką. Tak na marginesie - czy tylko mi się tak wydaje, ale pasuje, i to bardzo, do Gołębicy... Dobrana byłaby z nich para, nieprawdaż? :)

Występowali:

Kaelyn Gołębica

Marcus Fenix

Augustus "The Cole Train" Cole

Ręka Śmierci

Tatuśkowie

Sander Cohen

Kane

Lynch

REKLAMA

Geralt z Rivii

I tak pozostaje podsumować całe to zestawienie postaci z gier minionego roku. Mogło się zdarzyć, że o jakiejś, wartej wzmianki, zapomniałem, ale te powyższe w szczególności zapadły mi w pamięci. Mimo że w 2007 roku wyszło naprawdę wiele, wiele dobrych i lepszych tytułów, to patrząc na zrobioną przeze mnie listę można stwierdzić, iż, niestety, nie było tylu samo udanie stworzonych postaci. Część się po prostu nie załapała, np. stara-nowa Lara Croft, która niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniła się w ostatniej odsłonie - Anniversary. Ogólnie nie ma co narzekać - twórcy gier i tak wyszli obronną ręką, bo porównując do poprzednich lat, ten rok wypadł nader dobrze. Kilka z wyżej podanych przeze mnie osób zapisała się nie li tylko jako warta napomknięcia postać z gier 2007 roku, a także jako postać, która z powodzeniem mogłaby konkurować z innymi, starszymi Gwiazdami. Długo nie zobaczymy takiej kreacji jak Sandera Cohena z - jednej z najwyżej ocenianych gier w pismach i serwisach - BioShocka. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie Czytelników. Do zobaczenia - miejmy nadzieję - za rok w podobnym rankingu. :)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA