REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Te książki podbiły TikToka. Jest jeden haczyk: przydadzą ci się chusteczki

Na BookToku, czyli tej stronie TikToka, na której królują powieści, użytkownicy rozmawiają o rozmaitych książkach. Popularnością cieszą się szczególnie te, które poruszają do łez. Z racji zbliżającego się Dnia Czytelnika wyodrębniono 5 najbardziej wzruszających tytułów, w których zaczytują się internauci i twórcy na TikToku.

24.03.2024
14:03
5 wzruszajacych ksiazek tiktok booktok
REKLAMA

Przyszły miesiąc będzie dla moli książkowych wyjątkowym czasem - już 23 kwietnia czytelnicy z całego świata będą świętować Światowy Dzień Książki. Jeszcze wcześniej, a konkretnie 2 kwietnia, obchodzony będzie Dzień Czytelnika, czy też Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i młodych czytelników. Z tej okazji TikTok Polska przygotował listę 5 najbardziej wzruszających powieści, które zostały wspomniane przez internetowych twórców w ramach hashtagu #booksthatmademecry ("książki, które doprowadziły mnie do płaczu"). Oto one.

REKLAMA

5 wzruszających książek z TikToka: "Siedmiu mężów Evelyn Hugo", Taylor Jenkins Reid

Bohaterką powieści Taylor Jenkins Reid jest Monique, młoda dziennikarka, która dostaje propozycję przeprowadzenie wywiadu z Evelyn Hugo. Jej rozmówczyni to popularna aktorka robiąca imponującą karierę w Hollywood. Jest jednak jeden warunek - rozmowa musi zostać opublikowana dopiero po śmierci artystki. Evelyn snuje opowieść o swojej sławie, pieniądzach, skandalach i blasku reflektorów, czyli tych aspektach życia, których nie miała jako dorastająca w biedzie dziewczyna. Dlaczego kobieta wyszła za mąż aż siedem razy? Kogo kochała naprawdę? Jakie tajemnice nie powinny trafić na pierwsze strony gazet? Monique dowie się, że w Hollywood nikt nie jest bez grzechu.

Książkę "Siedmiu mężów Evelyn Hugo" kupisz tutaj.

 class="wp-image-2570968" width="365" height="554"

"Gdzie śpiewają raki", Delia Owens

Akcja powieści "Gdzie śpiewają raki" rozgrywa się w 1969 r., kiedy to na mokradłach zostaje znalezione ciało przystojnego Chase'a Andrewsa. Tragiczne wydarzenie sprawia, że mieszkańcy sennego miasteczka Barkley Cove położonego u wybrzeży Karoliny Północnej zwracają się przeciwko Kyi Clark, Dziewczynie z Bagien. Wrażliwa i inteligentna bohaterka jest zupełnym przeciwieństwem tego, co myślą o niej ludzie - Kya przez wiele lat zdołała przetrwać na bagnach, które nazwała swoim domem, szukając przyjaźni u mew i czerpiąc wiedzę z natury. Kiedy piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania, prowokując niewyobrażalne rzeczy.

Książkę "Gdzie śpiewają raki" kupisz tutaj.

 class="wp-image-2570971" width="365" height="577"

"Tajemna historia", Donna Tartt

Bohaterem mrocznej powieści "Tajemna historia" nagrodzonej Pulitzerem Donny Tartt jest Richard Papen, student ekskluzywnego college'u w Nowej Anglii. Kiedy chłopak dołącza do grupy inteligentnych, choć ekscentrycznych studentów filologii klasycznej, za sprawą charyzmatycznego wykładowcy odkrywa zupełnie nowy sposób myślenia, który zaprzecza jego dotychczasowej, monotonnej egzystencji. Eksperymenty z narkotykami, alkoholem i seksualnością doprowadzają jednak do morderstwa. Czy da się uniknąć jego konsekwencji? Czy można zabić i uniknąć kary? A przede wszystkim - czy to możliwe, by tak potworna zbrodnia nie zmieniła jej sprawcy?

Książkę "Tajemna historia" kupisz tutaj.

 class="wp-image-2570974" width="363" height="539"

"Słowik", Kristin Hannah

Akcja "Słowika" rozgrywa się w 1940 r. i skupia się na dwóch siostrach, Isabelle i Vianne, które dzieli wszystko: wiek, doświadczenia i okoliczności, w jakich przyszło im dorastać. Kiedy na początku II wojny światowej do Francji wkracza niemiecka armia, każda rozpoczyna własną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, ignorując śmiertelne niebezpieczeństwo, które ściąga zarówno na siebie, jak i swoją rodzinę, a Vianne, którą opuścił zmobilizowany mąż, musi przyjąć do swego domu wroga. Okaże się wówczas, że cena za uratowanie życia swojej rodziny stanie się dramatycznie wysoka.

Książkę "Słowik" kupisz tutaj.

 class="wp-image-2570977" width="363" height="578"

"Z tej strony Sam", Dustin Thao

Powieść "Z tej strony sam" skupia się na 17-letniej Julie, która wyprowadza się z małego miasteczka wraz ze swoim chłopakiem samem. Jest studentką college'u, a lato spędza w Japonii. Kiedy jednak Sam umiera, wszystko się zmienia. Pogrążona w żałobie Julie pozbywa się jego rzeczy, starając się zapomnieć o chłopaku i jego tragicznej śmierci. Sam zostawił jednak w swoim roczniku wiadomość, która uruchamia w Julie lawinę wspomnień. Dziewczyna, chcąc po raz ostatni usłyszeć jego głos, dzwoni na jego komórkę, by odsłuchać pocztę głosową, a Sam... podnosi słuchawkę. Słysząc jego głos, coraz trudniej jest jej pozwolić mu odejść. Utrzymanie w tajemnicy rozmów z chłopakiem jest trudne w związku z cierpieniem, które przeżywa jego rodzina. Czy Julie wyjawi prawdę i zaryzykuje utratę Sama na zawsze?

Książkę "Z tej strony Sam" kupisz tutaj.

 class="wp-image-2570980" width="362" height="563"

Źródło: prowly.com.

REKLAMA

O książkach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA