REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Najlepsze gra zręcznościowa w historii na Androidzie, do kupienia za skromne 6 złotych

Tomb Raider 2 to dla mnie nie tylko najlepsza odsłona w całej serii przygód Lary Croft, ale również najbardziej grywalna gra zręcznościowa, jaka kiedykolwiek została wydana. Teraz można nabyć ją w Google Play za śmieszne pieniądze.

29.10.2015
19:57
Tomb Raider 2 na Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego właściwie warto kupić Tomb Raider 2?

Gra – rewolucja. W 1997 roku niektóre elementy Tomb Raider 2 uchodziły za rewolucyjne. Zwłaszcza o możliwość podróżowania skuterem śnieżnym po zdumiewająco dużej powierzchni Tybetu czy pływanie szybką łodzią motorową po weneckich kanałach. W połączeniu z niesamowicie zróżnicowanymi mapami, pokaźnymi obszarami do zwiedzenia i znacznie ulepszoną grafiką, powodowało to opad szczęki. Dzisiaj uruchomienie Tomb Raider 2 to jak wizyta w muzeum, ale możecie mi wierzyć – eksponat warty jest promocyjnej ceny biletu.

Gigantyczny sukces. Chociaż pierwsze przygody panny Croft spodobały się graczom i krytykom, dopiero Tomb Raider 2 wyniosło producentów do pozycji bogów branży rozrywkowej. To właśnie gra z 1997 roku zamieniła Larę w ikonę i symbol. Absolutnie się temu nie dziwę – pod względem mechaniki Tomb Raider 2 było jak na tamte czasy doskonałe. Do gry został zaimplementowany system zapisu w dowolnym momencie zabawy, co z tamtejszej perspektywy było niemałym osiągnięciem.

Nowe lokacje i misje – Square-Enix zaprezentuje nigdy wcześniej niewidziane poziomy, na co już teraz zacieram ręce. Dodatkowe lokacje mają miejsce w Tybecie oraz Włoszech. Gdyby tego było mało, w mobilne Tomb Raider II został wtoczony dodatek o nazwie The Golden Mask!

tomb raider 2 3

Kapitalna gra za skromne 6 złotych to obowiązkowy zakup dla każdego starszego gracza.

Na ekranie Note 4 gra wygląda niesamowicie. Tekstury zyskały na ostrości, natomiast powierzchnie zostały wygładzone. Ząbkowanie już nie straszy, a wysoka rozdzielczość sprawia, że w Tomb Raider 2 bez problemu zagramy również na wielkim, stacjonarnym telewizorze. Na przykład za pomocą nowego Chromecasta, którego recenzowaliśmy dla was pierwsi w Polsce.

REKLAMA

Problemem jest oczywiście sterowanie. Granie za pomocą wirtualnych przycisków osadzonych na dotykowym ekranie oczywiście jest możliwe, ale nie należy do wygodnych. No i wymaga naprawdę wielkiej wprawy. W takie produkcje powinno grać się jednak na kontrolerze i uważam, że obecność Tomb Raider 2 w sklepie Google Play to dobry moment, aby rozejrzeć się za uniwersalnym padem, działającym zarówno z komputerem, jak i smartfonem czy tabletem.

Tomb Raider 2 w promocyjnej cenie pobierzecie korzystając z poniższego odsyłacza:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA