REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Muzyka

Lineage II, a potem napięcie stopniowo wzrasta. Top 5 niesamowitych utworów z gier!

Muzyka w grach to temat nieskończenie różnorodny ale jeden rodzaj dźwięków wybija się ponad pozostałe. To monumentalne jak Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie kompozycje, często symfoniczne, których potężna fala sprawia, że słuchacze z miejsca pragną maszerować na front. Poniższy ranking zawiera pięć najlepszych utworów. Ktoś się nie zgadza?

08.04.2013
17:30
Lineage II, a potem napięcie stopniowo wzrasta. Top 5 niesamowitych utworów z gier!
REKLAMA

Lineage II „After the Storm” Bill Brown

REKLAMA

Ten kawałek brzmi jak kwintesencja przygody, nawet jeśli wychodzisz z domu tylko po to, aby wyrzucić śmieci do kontenera. Kompozycja ze sztandarowego MMO koreańskiego NCSoft powstała w głowie Billa Browna. Amerykański kompozytor ma na koncie muzykę do niezliczonej ilości gier, ale najbardziej znany jest z serii Tom Clancy’s oraz legendy wszech czasów: Return to Castle Wolfenstein oraz Wolfenstein: Enemy Territory i Wolfenstein (z 2009 roku). Na Last.fm największą popularnością cieszy się płytka z Castle Wolfenstein a w rankingu z ostatnich sześciu miesięcy inny kawałek z Lineage II, też wielki „Forrest Calling”. A tutaj profil artysty na Last.fm.

Battlefield “Battlefield 2: Theme” Joel Eriksson

Motyw przewodni serii Battlefield sprawia, że odbiorca pragnie natychmiast zaciągnąć się do armii, nawet jeśli ma kategorię z końca alfabetu. Tę marszową nutę wykorzystano wielokrotnie poczynając od Battlefield 1942. W kawałku z jutuba są dwie wersje, z Battlefield 2 i Battlefield 2142. Można posłuchać jak muzyka ewoluowała. Najnowsze kompozycje „Pola Bitew” też należy obarczyć winą za spontaniczny zaciąg licznych rekrutów w wielu armiach świata. Muzę skomponował Joel Eriksson, który karierę muzyczną rozpoczął od elektronicznego-jazzowego albumu „Moody AOW”. W internetowej radiostacji Last.fm „Battlefield 2: Theme” znajduje się wciąż na samym szczycie przebojów kompozycji skandynawskiego kompozytora. Chyba nie ma nikogo, kto powiedziałby, że niesłusznie. I jeszcze link do zawartości z twórczością Erikssona na Last.fm.

The Elder Scrolls IV Oblivion “Reign of the Septims” Jeremy Soule

Dajcie mi dzielnego rumaka, miecz i jakąś białogłowe do uratowania! „Reign of the Septimus” to prawdziwie epicki gobelin utkany ze wspaniałych dźwięków. Szkoda tylko, że jest tak krótki. Jeremy Soule, autor tej kompozycji, stworzył muzykę do ponad 60 gier. Poza The Elder Scrolls jego największe dzieło to soundtracki do serii The Guild Wars (również GW2), chociaż maczał też palce w World of Warcraft (Mists of Pandaria). W Last.fm pierwsze miejsce okupuje niezniszczalny „Dragornborn” z The Elder Scrolls V: Skyrim. To równie wspaniały kawałek i długo się zastanawiałem, czy postawić go zamiast „Reign of the Septimus”. A oto sznurek do profilu Jeremy’ego na Last.fm.

Halo 3 „Finish the Fight” Martin O'Donnell

Właściwie należałoby uhonorować całą ścieżkę dźwiękową z Halo 3: ODST, ale „Finish the Fight” ma w sobie najwięcej mocy. Może dlatego, że rośnie powoli a potem uderza z siłą ognia całego oddziału Orbital Drop Shock Trooper. Martin "Marty" O'Donnell jest amerykańskim kompozytorem, który tworzy w tandemie z Michaelem Salvatori, jednak „Finish the Fight” jest jego osobistą kompozycją. Z profilu Martina O’Donella na Last.fm można dowiedzieć się m.in., że słuchacze stacji bardzo wysoko oceniają jeszcze kawałki „Never Forget” i „Opening Suite”. Słusznie.

Strarcraft II: Wings of Liberty “Card To Play” Neal Acree, Russell Brower

REKLAMA

Czy znajdzie się ktoś, kto po odsłuchaniu tego utworu nie chciałby nakopać Zergom i Protossom do odwłoków? Wspaniała, epicka nuta budzi tęsknotę za podbojem Galaktyki. Kompozytorzy którym zawdzięczamy to pragnienie to utytułowani specjaliści. Neal Acree ma na koncie muzykę do 25 filmów, niemałej ilości seriali i wielu gier. Kto pamięta „Mechanica” z ostrym Jasonem Stathamem? Za dźwięki w tym filmie odpowiadał właśnie Acree. Wracając do soudtracków z gier, amerykański kompozytor napisał muzykę do kilku z części WoWa ale znany jest również z innego, tytanicznego dzieła, a mianowicie Diablo III. Tak, fala mrocznych dźwięków przenikających świat Sanktuarium to efekt peregrynacji Acree’a. Na Last.fm znajdziemy sporo innych, genialnych kompozycji autora. Jeśli chodzi o Russella Browera, to facet działał przy tym samym projektach co Acree. Jego muzyczne dokonania to choćby soundtrack z Joint Operations. A tutaj sznurek do Browera na Last.fm.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA